Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Аляска потерпає від небувалої спеки: гинуть птахи, горять ліси

Аляска потерпає від небувалої спеки: гинуть птахи, горять ліси

Приполярна Аляска пережила найспекотніший день в історії спостережень – температура перевищила 32ºC

Аляска потерпає від небувалої спеки: гинуть птахи, горять ліси
Фото: GETTY IMAGES

Приполярна Аляска потерпає віднебувалої спеки – цього тижня тут зафіксований найспекотніший день в історії спостережень, температура в Анкориджі, США, перевищила 32ºC. Про це повідомляє ВВС.

«Околиці Анкориджа, найбільшого міста Аляски, в якому проживають 40% населення всього штату, затягнуті димом лісових пожеж, а річки переповнені водою. Попередній рекорд не дотягував і до 30ºC, середня температура для цієї пори року зазвичай становить 18ºC, а середня пікова – трохи нижче 24ºC», – сказано в повідомленні.

Додамо, що в цих краях незвично теплим був ще травень, особливо в заполярній частині Аляски. Це викликало побоювання у метеорологів і екологів. Потім настав рекордно спекотний червень, а за ним – липневий пік плюсової температури.

І це ще не всі проблеми, яких зазнав цей регіон. У червні на Алясці пройшов сезон гроз, і блискавки спричинили кілька великих пожеж, зокрема біля Лебединого озера неподалік Анкориджа. В результаті цього з початку червня місто та його околиці час від часу окутує дим.

Спеціалісти американської метеослужби попередили про складні погодні умови та радять людям їздити з увімкненими фарами, обмежити фізичну активність, а людям літнього віку та хворим взагалі уникати пересувань поза домівкою.

Льодовики від спеки почали швидко танути. Метеорологи попередили, що місцеві річки вже готові вийти з берегів.

Раніше Mind писав, що на центральні штати США обрушились торнадо і повені, є загиблі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті