Китай запустив першу місію для дослідження Марсу. Як повідомляє «Інтерфакс», запуск ракети з автоматичної міжпланетної станції (АМС) «Тяньвень-1» загальною масою близько 5 тонн, яка складається з орбітального апарату і посадкової платформи з марсоходом, був здійснений з китайського космодрому Веньчан, розташованого на острові Хайнань.
Мета китайської місії полягає в тому, щоб знайти сліди життя на Марсі, а також вивчити можливості для його потенційної колонізації людиною.
Станція повинна досягти Червоної планети через сім місяців – 11 лютий 2021 року. В цей час вона почне виконувати гальмівної маневр і вийде на орбіту Марса.
Приблизно протягом двох місяців станція буде проводити детальну зйомку поверхні Червоної планети для вибору найбільш підходящого місця посадки. Планується, що 11 квітня 2021 року посадкова платформа з легким 240-кілограмовим марсоходом відокремиться від орбітального апарату і здійснить посадку на поверхню планети.
Запланований термін роботи марсохода становить 90 марсіанських діб, які на 2,7% більше земних. Його електроживлення забезпечуватимуть чотири панелі сонячних батарей. Швидкість пересування китайського ровера досягає 200 м на годину.
Орбітальний апарат обладнаний двома камерами, зокрема, з високою роздільною здатністю, підповерхневим радаром для зондування ґрунту вглиб до 100 метрів і інфрачервоним спектрометром для визначення мінералогічного складу порід на поверхні планети. Крім того, на ньому є магнітометр, аналізатор іонів і нейтральних частинок, а також детектор заряджених частинок для вивчення атмосфери і космічного середовища.
Нагадаємо: днями Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) стали першою арабською державою, що відправила космічний зонд на Марс. Очікується, що космічний зонд досягне Червоної планети в лютому 2021 роки після семи місяців польоту.