ОАЕ запустили першу в арабському світі місію на Марс

ОАЕ запустили першу в арабському світі місію на Марс

Космічний зонд має досягнути Червоної планети в лютому 2021 року

ОАЕ запустили першу в арабському світі місію на Марс
фото twitter.com/JimBridenstine

Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) стали першою арабською державою, що відправила космічний зонд на Марс. Як повідомляє DW, апарат під назвою «Аль-Амаль» («Надія») було піднято японською ракетою-носієм з космодрому на острові Танегасіма вранці у понеділок, 20 липня.

Початково старт був запланований на 14 липня, однак несприятливі погодні умови стали на його заваді. Очікується, що космічний зонд досягне Червоної планети в лютому 2021 роки після семи місяців польоту.

Мета місії ОАЕ на Марс – вивчити атмосферу, кліматичні умови і зміну пір року. Апарат повинен залишатися на орбіті протягом всього марсіанського року, тривалість якого майже вдвічі довше в порівнянні із земним. Космічний зонд також вперше проведе вивчення нижніх шарів атмосфери, де формується марсіанська погода, в тому числі пилові бурі. Корабель оснащений трьома камерами, що дозволяють вести спостереження за атмосферою Марса у видимому, інфрачервоному й ультрафіолетовому діапазонах.

Як відомо, до осені 2020 року на Марс повинні відправитися два інших космічних апарати – американський марсохід місії «Марс-2020\» NASA під назвою «Perseverance» («Наполегливість») і китайський марсохід «Tianwen-1» («Питання до неба»). Головні цілі обох місій – з'ясувати, чи є життя на Марсі, і зрозуміти, чи може атмосфера на планеті в майбутньому стати придатною для колонізації.

Нагадаємо: минулого місяця засновник та генеральний директор американської приватної аерокосмічної компанії SpaceX Ілон Маск повідомив про наміри збудувати плавучі космодроми. Ці космодроми, за його словами, будуть використовуватись для польотів на Марс та Місяць та переміщень на гіперзвуковій швидкості на Землі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло