Зелений водень може зрівнятись в ціні з тим, що отримують з допомогою викопного палива вже в 2023 році

Прогноз аналітиків інвестбанку Morgan Stanley стосується США

фото: glavcom.ua/img/forall

У США зелений водень може стати конкурентоспроможним з сірим, що одержується з викопного палива, вже в 2023 році. Такого висновку дійши експерти інвестиційного банку Morgan Stanley, передає RenEn.

Зазначається, що вся справа полягає в падінні вартості електроенергії, що виробляється на основі відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

В межах «кращих в своєму класі» американських проектів ВДЕ, зелений водень навіть сьогодні можна отримувати по $1,53 за кг, що робить його конкурентоспроможним з «синім» воднем, який одержується з викопного палива (головним чином природного газу) з уловлюванням СО2, йдеться в аналітичній записці Morgan Stanley.

До 2023/24 років, при збереженні податкових відрахувань (tax credits), в таких регіонах, як Техас і Середній Захід, вартість вітрової енергії (LCOE) може впасти до 5-7 доларів США / МВт * год, вважають аналітики інвестбанку.

Видання повідомляє, що це зробило б зелений водень, вироблений за допомогою вітроенергетики, конкурентоспроможним з новими проектами з виробництва сірого «набагато швидше, ніж вважалося», з ціною приблизно $1 за кг, йдеться в записці. Автори також зазначають, що ціна зеленого H2 «дуже чутлива» до вартості електроенергії. Її зниження на $2 за МВт * год знижує вартість водню на $0,10 / кг.

Як відомо, США потенційно є одним з найбільших ринків зеленого водню. Сьогодні тут, як і скрізь у світі, домінує сірий водень, ціна на який становить близько $0,30 за кг, (не рахуючи капітальні витрати, необхідні для введення в експлуатацію нових потужностей).

Аналітики визнають, що падіння вартості зеленого водню залежить від зниження витрат на електролізери, субсидій на підтримку електролізу, а також від згаданого збереження податкового вирахування у вітроенергетиці (який є основною формою підтримки ВДЕ в США).

Нагадаємо: раніше цього місяця стало відомо, що українське Міненерго розгляне питання будівництва заводу з виробництва воднюю

До цього  міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна може стати надійним постачальником водню в ЄС, зокрема, до Німеччини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS