Литва вимагає в США суворих заходів щодо БілАЕС, таких же, як стосовно «Північного потоку 2»

Ця станція становить ядерну і геополітичну загрозу Литві і всьому регіону, вважають в литовському уряді

фото pixabay.com

Литовський міністр енергетики Жигімантас Вайчюнас вимагає більшого залучення США в забезпечення безпеки в прибалтійському регіоні у зв'язку з тим, що Білорусь завершує будівництво АЕС в Островці біля кордону з Литвою, передає Інтерфакс з посиланням на Міненерго республіки.

У телефонній розмові з секретарем США з енергетичних питань Деном Бруєттом литовський міністр підкреслив, що ця станція становить ядерну і геополітичну загрозу Литві і всьому регіону.

«У випадку з проектом газопроводу «Північний потік 2» ми бачимо і вітаємо активні й ефективні дії США. Не менше залучення США необхідно і в питанні іншої регіональної загрози – БілАЕС», – заявив Вайчюнас, зазначивши, що запуск атомної станції не варто наближати за рахунок безпеки.

Білорусь веде будівництво АЕС поруч з містом Островець у Гродненській області за російським проектом «ВВЕР-1200». Вона буде складатися з двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Міненерго Білорусі повідомляло, що планується забезпечити введення першого енергоблоку БілАЕС протягом 2020 року, другого – в 2021 році. Генпідрядником будівництва АЕС є «Атомстройекспорт» (структура «Росатома»).

Литва заявляє, що станція не буде достатньо безпечною. Білорусь наполягає, що АЕС буде відповідати найвищим стандартам безпеки.

Раніше повідомлялося, що Литва вимагає в ЄС ввести санкції проти Білорусі й Росії за будівництво Білоруської АЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS