Литва вимагає в ЄС ввести санкції проти Білорусі й Росії за будівництво Білоруської АЕС
Депутати пропонують не допускати в країну електроенергію, вироблену на атомній станції

Парламент Литви закликав уряд країни негайно вжити заходів, щоб не допустити потрапляння електроенергії з Білорусі на литовський ринок. Депутати схвалили резолюцію «Про енергетичну незалежність і загрозу, що створюється Білоруською атомною електростанцією» (БілАЕС), будівництво якої веде російська держкорпорація «Росатом», передає Deutsche Welle.
Крім того, Сейм вимагає від ЄС ввести юридично зобов'язуючі заходи щодо Москви і Мінська. У прийнятій резолюції міститься заклик до Євросоюзу «прийняти юридично зобов'язуюче рішення щодо загрози, яку становить для населення ЄС Островецька АЕС, і вжити відповідних заходів щодо Білорусі та Росії».
Законопроектом пропонується обмежити поставки електроенергії з Білорусі до Литви ще до введення БілАЕС в дію.
Литовські парламентарії рекомендували владі «добиватися введення санкцій» від союзників Литви, зокрема, проти компанії-будівельника Островецької АЕС.
«Резолюція Сейму закликає уряд використовувати всі політичні і дипломатичні засоби для отримання підтримки Євросоюзу, країн-членів ЄС і НАТО, України, інших країн регіону і всього міжнародного співтовариства в усуненні загрози, створюваної Островецькою АЕС», – підкреслюється в документі.
Білоруську АЕС будують за 50 км від столиці Литви Вільнюса за російським проектом «ВВЕР-1200». АЕС буде складатися з двох енергоблоків. Пуск першого спочатку був запланований на кінець 2019 року, другого – на 2020 рік. Генпідрядником будівництва АЕС є «Атомстройекспорт» (структура «Росатома»). Будівництво ведеться в партнерстві з МАГАТЕ і Європейською групою з регулювання ядерної безпеки.
Нагадаємо, Сейм Литви затвердив законопроект щодо недопуску в країну електроенергії з БілАЕС, вважаючи енергію з білоруської станції «брудною», а саму станцію – небезпечною.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].