Компанії «Yom Capital», «Н2» і «NBT» обговорили з президентом Володимиром Зеленським будівництво в Україні водневого заводу, дата-центру і вітроелектростанції. Про це повідомляється на сайті Офісу Президента.
Представники компанії «Yom Capital Ltd» повідомили, що планують побудувати обчислювальний дата-центр потужністю 1 ГВт. Компанія «NBT», яка будує вітроелектростанцію потужністю 800 МВт, розробляє проєкт електролізного виробництва водню на 200 МВт на території Запорізької області.
Згідно з повідомленням пресслужби, обсяг інвестицій, залучених для будівництва вітроелектростанції, складе понад 1,2 млрд євро, а для виробництва водню – понад 300 млн євро. Також на зустрічі був присутній представник проєктної компанії «Н2».
«Дуже хотілося б, щоб такі зустрічі, яких буває в житті багато, перетворювалися з теоретичних речей у практичні», – зазначив президент.
CEO «NBT» Джоар Вікен нагадав, що компанія в Україні працює багато років і вже інвестувала 400 млн євро, а інвестиції в розмірі 1,2 млрд євро планує здійснити восени цього року.
Нагадаємо, т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець заявляла, що Україна розгляне питання будівництва заводу з виробництва водню.