Втретє за останні 30 років «індикатор Баффета» подає сигнал тривоги

Надходять сигнали, що «фінансова бульбашка скоро лопне»

фото Getty Images / Global Images Ukraine

Якщо показник, відомий в колах інвесторів як «індикатор Баффета», знаходиться в діапазоні 70-80%, це означає, що треба вкладати кошти в ринок, але якщо він піднімається вище 100%, краще утриматися від ризику, пише Investing.com з посиланням на Market Watch.

«Індикатор Баффета» представляє собою співвідношення загальної ринкової капіталізації всіх акцій американських компаній до ВВП країни.

За останні три десятиліття індикатор подавав знак тривоги тричі – якраз тоді, коли в світі траплялася чергова фінансова криза – у 2000, 2008 і 2018 роках. Подібний критерій можна застосовувати і до світового фондового ринку, що і зробив аналітик ринку компанії Die Welt. Він склав графік, з якого видно, що в середині 2020 року «індикатор Баффета» пробив 30-місячний максимум, сигналізуючи, що «фінансова бульбашка скоро лопне».

«Світові ринки акцій досягли чергового рубежу. Всі акції вперше з 2018 року становлять понад 100% світового ВВП», – написав він на своїй сторінці в Twitter 9 серпня.

Тим часом зростання на фондовому ринку США, який задає тон іншим ринкам, триває і основні індекси знаходяться поблизу максимальних історичних значень.

Що стосується Баффета, то він останнім часом став набагато активнішим, хоча і піддався критиці за те, що пропустив V-подібне зростання ринку після березневого падіння. Однак незважаючи на збільшення зворотного викупу акцій йогокорпорацією Berkshire Hathaway і нарощування позицій в акціях Bank of America, вона все ще володіє $146,6 млрд готівкою, зазначає видання.

Як повідомлялося, Баффет купив акцій Bank of America на $800 млн і довів свою частку у банку до 11,3%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS