Канадсько-французька TransPod, яка працює над розробкою технологій і транспорту для повністю електричного надшвидкісного пересування, підписала меморандум про взаєморозуміння з владою канадської провінції Альберта на розробку і будівництво системи Hyperloop.
Як повідомляє The Construcion Index, меморандум має на меті полегшити процес залучення приватних інвестицій в провінцію з метою створення багатомільярдного інфраструктурного проєкту. Передбачається, що проєкт створить до 38 000 робочих місць протягом 10 років, диверсифікує економіку Альберти, підвищить ефективність пересування людей і товарів і скоротить викиди вуглецю в провінції до 300 000 тонн на рік.
Проект, як очікується, реалізовуватиметься в чотири етапи:
Hyperloop – проект різновіду вакуумного потягу, вперше запропонованій американська інженерами Джеймсом Пауелом та Гордоном Денбі в 2003 році. Згодом за цю ідею взявся Ілон Маск. Система використовує магніти і турбіни, які запускають капсули на магнітній подушці, для руху з величезною швидкістю по вакуумних трубах.
Нагадаємо: на початку цього року Індія вирішила відмовитись від проекту Hyperloop, який мав з'єднати столицю штату Мумбаї з індійським містом Пуна.
В серпні 2019 року влада індійського штату Махараштра заявила про готовність втілити інфраструктурний проект вакуумного тунелю між Мумбаї і Пуною. Реалізувати його сподівався Річард Бренсон.
Як повідомлялось, ексміністр інфраструктури Володимир Омелян виявив бажання підключитись до глобального проекту Hyperloop. Саме Дніпро мало стати тестовим майданчиком із впровадження транспорту п’ятого покоління. Екс-міністр очікував реалізувати амбітний проект за 5-10 років.
Влітку цього року Омелян розповів, чому в Україні так і не запустили Hyperloop.