Deutsche Bank спрогнозував завершення поточної епохи глобалізації і прихід їй на зміну нової «епохи безладу». Про це йдеться в однойменному дослідженні аналітиків банку, передає Forbes.
Автори пишуть, що світ стоїть на межі нового «структурного суперциклу», який «визначає все від економіки до вартості активів, політики і способу життя загалом». Коронавірус прискорив наступ нової епохи, але не він став першопричиною глобальних змін, зазначає банк.
Нова епоха спочатку буде відрізнятися метушнею поряд з уповільненням глобалізації, яка породила швидке економічне зростання і збільшення вартості активів в останні 40 років, вважають автори.
Наступ нової епохи загрожує знеціненням вартості активів і зростанням боргів урядів і корпорацій. Поточний період – другу еру глобалізації, яку аналітики Deutsche Bank відраховують з 1980 року і передбачають її кінець в 2020-му – в дослідженні описують як «найкраще сукупне зростання цін на активи за всю історію при дуже високій прибутковості акцій і облігацій в усіх напрямках». У новому циклі автори вважають малоймовірним збереження таких же показників, особливо в реальному вираженні.
У частині геополітики «епоху безладу» визначатиме напруга між США і Китаєм, вважають аналітики Deutsche Bank. Китай продовжує свій шлях «відновлення своєї історичної ролі як глобального економічного гіганта», але при цьому дотримується своїх трдиційних цінностей, не визнаючи західного лібералізму, йдеться в дослідженні. Тому світові загрожує «зіткнення культур і інтересів, особливо зважаючи на наближення Китаю до статусу найбільшої економіки світу».
Аналітики Deutsche Bank виділили вісім основних подій, які визначать «епоху безладу»:
«Не всякий безлад є поганим. Ми повинні підкреслити, що наступ нового часу не слід сприймати як причину відмовлятися від придбання фінансових активів, оскільки нова епоха принесе масштабні інтервенції [монетарної влади] і ліквідність», – пише в дослідженні Deutsche Bank.