Згідно з новим дослідженням, викиди вуглекислого газу від плагін-гібридів у більш ніж в два з половиною рази перевищують офіційні рівні випробувань.
Як повідомляє CNBC, опублікований цього тижня аналіз, проведений групою Transport & Environment за підтримки екологічної організації Greenpeace UK, показав, що в середньому «типові» плагін-гібриди, або PHEV, викидають близько 117 г CO2 на кілометр. Ця цифра є значно вищою, ніж 44 г CO2 на кілометр, які показали офіційні результати випробувань.
В документі йдеться, що протягом терміну служби новий PHEV буде виділяти близько 28 тонн CO2, у порівнянні з 39 тоннами бензиновими і 41 тоннами дизельними автомобілями.
Transport & Environment повідомила, що зібрала дані з «широкого кола джерел», які представляють приблизно 20 000 PHEV.
«Плагін-гібриди – це вовк автомобільної промисловості в овечій шкурі», – заявила Ребекка Ньюсом, глава політичного відділу Greenpeace UK.
«Вони можуть здатися набагато більш екологічно чистим вибором, але помилкові заяви про більш низькі викиди – це виверт автовиробників, щоб продовжити виробництво позашляховиків, а також бензинових і дизельних двигунів», – додала вона.
Виконавчий директор Товариства виробників і продавців автомобілів Майк Хоуз охарактеризував звіт Transport & Environment як «помилковий», додавши, що він заснований на цифрах з режиму тестування, який більше не використовується.
«Однак навіть передбачувані в звіті цифри показують, що гібридні автомобілі з підзарядкою від електромережі забезпечують загальне скорочення викидів більш ніж на 30% в порівнянні з бензиновими або дизельними двигунами», – сказав він.
«PHEV також забезпечують гнучкість, з якою можуть зрівнятися небагато інших технологій, зі збільшеним запасом ходу для більш тривалих поїздок за місто і живленням від акумулятора в міських районах, знижуючи викиди і покращуючи якість міського повітря», – додав Хоуз.