Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що країна потребує рестарту, а проєкт бюджету-2021 можна назвати бюджетом можливостей для подальшого розвитку. Про це він сказав під час виступу у Раді, представляючи проєкт бюджету-2021.
«Законопроєкт про держбюжет на 2021 рік розроблений Мінфіном та підтриманий урядом. Уряд вчасно подав проєкт бюджету на розгляд парламенту, як цього вимагає Конституція та Бюджетний кодекс. Документ збалансований та дійсно є реальним до виконання», – заявив Марченко.
За його словами, разом із проєктом держбюджету подали середньострокові показники до 2023 року зі стелями видатків і цілями для кожного з міністерств.
«Бюджет 2021 року базується на програмі діяльності Кабміну та стратегічних цілях, визначених президентом. Грунтується на макроекономічному прогнозі, який уряд ухвалив у липні цього року. Цей прогноз передбачає зростання реального ВВП на 4,6% після очікуваного падіння у цьому році на 4,8%. Інфляція прогнозується на рівні 7,3%, середньорічний курс гривні до долара закладений на рівні 29,1 грн за долар», – додав міністр.
За його словами, серед пріоритетів у проєкті держбюджету – заходи для проходження коронакризи, відновлення економіки: захист громадян, підтримка ділової активності та сприяння трансформації економіки.
фото: telegram/Василевська
«Країна потребує рестарту. Тому цей документ можна назвати бюджетом можливостей для подальшого розвитку. Можливостей для підтримки громадян після удару пандемії. Серед пріоритетів – підвищення мінімалки до 6 500 грн, індексація пенсій та доплат пенсіонерам віком 75+, забезпечення доступними і якісними медпослугами, у тому числі спрямування коштів на COVID-пакет, продовження освітньої реформи, розвиток культури та підтримка спорту високих досягнень», – розповів міністр.
Також, за його словами, серед пріоритетів – підвищення обороноздатності країни та підвищення грошового забезпечення військових, продовження проєкту «Велике будівництво», розвиток залізничного транспорту, масштабна цифровізація економіки, формування фінансово спроможних регіонів.
Доходи – 1 трлн 71 млрд грн, це понад 92 млрд грн у порівнянні з бюджетом-2020, додав Марченко. Видатки – 1 трлн 350 млрд грн, дефіцит – 270 млрд грн (6% ВВП) – на 1,5% менше показника 2020 року.
За його словами, в уряді передбачають скорочення дефіциту бюджету до 4,5% ВВП у 2022 році, у 2023 році – до 3% ВВП.
Нагадаємо: кабмін опублікував основні показники проєкту бюджету-2021.