Американська влада витрачає настільки багато, що європейський борг вже найближчим часом стане більш привабливим для інвесторів. Про це телеканалу CNBC розповів Хольгер Шмідінг, головний економіст в Беренберг.
Облігації США – боргові зобов'язання, випущені Казначейством США для фінансування діяльності уряду – традиційно вважаються надійним активом. Це означає, що ті, хто купує державні облігації США, матимуть стабільний прибуток в майбутньому, інвестори вірять, що уряд США виплатить цей борг.
Однак ситуація може змінитися, коли пандемія коронавірусу закінчиться.
«Держборг США зростає набагато швидшими темпами, ніж де-небудь в Європі, тому порівняння між купівлею європейських облігацій і облігацій США в майбутньому буде виглядати більш сприятливим для перших», – сказав Шмідінг.
Бюджетне управління Конгресу США заявило у вересні, що державний борг «різко зросте до 98% ВВП в 2020 році, в порівнянні з 79% наприкінці 2019 року» Очікується, що борг США перевищить 100% ВВП в 2021 році і досягне 109% ВВП до 2030 року.
Більш високий рівень державного боргу може зробити облігації США менш привабливими для інвесторів, враховуючи, що існує підвищений ризик того, що уряд в якийсь момент буде щосили намагатися виплатити частину боргу. Отже, інвестори, які шукають безризикові активи, теоретично можуть відмовитися від облігацій США.
Принаймні, в доступному для огляду майбутньому, тобто в наступні три-чотири роки, ризик боргової кризи в Європі дуже невеликий, наголосив економіст.