Міністри закордонних справ країн Євросоюзу не змогли узгодити санкційний список із 40 білоруських чиновників, повідомляє Deutsche Welle. Цього разу правом накласти вето скористався Кіпр.
Санкції передбачають заборону на в'їзд і заморожування активів на території ЄС. Документ обговорювався на зустрічі представників країн ЄС в Брюсселі в п'ятницю, 18 вересня, але досягти угоди не вдалося, передає портал Euobserver.
Кіпр вважає, що санкції повинні бути введені одночасно з обмеженнями проти Туреччини: острівна держава невдоволена розробкою газового родовища, яку веде Анкара в Середземному морі.
Країни ЄС не змогли прийти до одноголосного рішення щодо санаційного списку, підтвердив у понеділок верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Боррель наголосив, що ЄС не має наміру втручатися в справи Білорусі, але закликає до національного діалогу і проведення чесних виборів. Вранці 21 вересня глави МЗС ЄС на діловому сніданку зустрілися зі Світланою Тихановською, лідерос білоруської опозиції.
ЄС розглядав питання про санкції у зв'язку з жорстким придушенням громадських протестів після виборів у Білорусі.
17 вересня Європарламент вирішив не визнавати Лукашенка президентом Білорусі після завершення його поточного терміну (нова інавгурація повинна пройти до 9 жовтня) та підтримати введення проти нього санкцій.
Як повідомлялося, Боррель оголосив, що ЄС не визнає Лукашенка легітимним президентом, але не припинить контактів з ним.