ЄС не визнає Лукашенка легітимним президентом, але не припинить контактів з ним

ЄС не визнає Лукашенка легітимним президентом, але не припинить контактів з ним

В ситуації, що склалася, Брюссель зменшить контакти з Лукашенком, але не повністю

ЄС не визнає Лукашенка легітимним президентом, але не припинить контактів з ним
фото DR

Євросоюз не визнає легітимність переобрання Олександра Лукашенка президентом Білорусі, однак це не означає, що Брюссель не буде з ним працювати, заявив в понеділок глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, передає Інтерфакс.

«Той факт, що ми не бачимо тут демократичної легітимності, не означає, що ми не усвідомлюємо, які реалії на місцях», – сказав він на прес-конференції в Брюсселі.

Зокрема, за словами Борреля, в ЄС усвідомлюють «необхідність працювати з владою Білорусі. При цьому він зазначив, що в даній ситуації контакти з Мінськом на політичному рівні, а також в рамках Східного партнерства можуть бути менш інтенсивними, ніж раніше.

Боррель підкреслив, що схожа ситуація у ЄС виникла з Венесуелою: там Євросоюз не визнає Ніколаса Мадуро законним лідером країни, однак працює з ним, наскільки це можливо.

Раніше в понеділок Боррель заявив, що всі глави МЗС Євросоюзу вважають вибори президента в Білорусі, що відбулися 9 серпня, сфальсифікованими і не визнають їх результати.

«Всі ми не визнаємо легітимність Лукашенка за підсумками процесу, який ми вважаємо сфальсифікованим. Ми вважаємо ці вибори сфальсифікованими і не визнаємо їх результат», – заявив на прес-конференції глава дипломатії ЄС, говорячи про підсумки саміту на рівні глав МЗС.

Він додав, що міністри закордонних справ ЄС «закликають до нових, вільних, чесних виборів під наглядом експертів ОБСЄ».

Боррель заявив 15 вересня, що для Євросоюзу ситуація зрозуміла: президентські вибори в Білорусі супроводжувалися шахрайством. «Президент Лукашенко не є законним президентом Білорусі», – сказав Боррель на пленарній сесії Європарламенту.

Раніше повідомлялося, що 17 країн ОБСЄ запустили щодо Білорусі «московський механізм».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло