Обсяг транзиту російського газу через газотранспортну систему 4 жовтня сягнув 40 млрд куб. м від початку року, повідомив «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).
«Станом на ранок 4 жовтня транзит здійснюється в добовому режимі 174 млн куб. м. Це той максимум, який очікується і зараз передбачений контрактом із «Газпромом» на весь 2020 рік», – зазначила компанія у своєму повідомленні.
ОГТСУ наголосив, що повністю виконує зобов'язання із забезпечення безперебійного транспортування газу до країн ЄС, Молдови та українських споживачів.
«Ми уважно спостерігаємо за розвитком подій у Німеччині з проєктом «Північний потік-2» і сподіваємося, що наші партнери побачать потенціал збільшення використання вже наявної інфраструктури, як і задекларовано в усіх документах ЄС», – зазначив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.
Він нагадав, що українська ГТС може транспортувати значно більше блакитного палива й перебуває в постійному пошуку нових ринкових продуктів і сервісів.
Як повідомлялося, укладений у 2009 році транзитний контракт між «Нафтогазом України» та «Газпромом» закінчився 1 січня 2020 року. Новий договір між «Нафтогазом» і «Газпромом» на організацію транспортування, транспортну угоду між НАК і новим оператором ОГТСУ, а також міжоператорську угоду між ОГТСУ і «Газпромом» підписано пізно ввечері 30 грудня 2019 року за підсумками тристоронніх газових переговорів Україна-Росія-Єврокомісія.
Контракт передбачає транзит до 2020 року щонайменше 65 млрд куб. м російського газу, що в добовому обчисленні становить 178 млн куб. м. У 2021-2024 роках транзит становитиме по 40 млрд куб. м. Оплата зазначених обсягів є гарантованою навіть у разі меншого прокачування через ГТС України.
Макогон у липні прогнозував, що транзит російського природного через територію країни у 2020 році становитиме 52-55 млрд куб. м при заброньованих 65 млрд куб. м.
Транзит природного газу через ГТС України в січні-серпні 2020 року становив 34,8 млрд куб. м, що на 42% менше, ніж за аналогічний період 2019 року(59,6 млрд куб. м). Попри значне зниження транзиту в порівнянні з минулим роком, «Газпром» оплачує заброньовані транзитні потужності.
Нагадаємо, 22 вересня «Газпром» замовив у «Нафтогазу» додаткові потужності для транзиту