Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
«Газпром» замовив у «Нафтогазу» додаткові потужності для транзиту

«Газпром» замовив у «Нафтогазу» додаткові потужності для транзиту

Послуги з організації транзиту будуть оплачені «Газпромом» додатково до основного договору

«Газпром» замовив у «Нафтогазу» додаткові потужності для транзиту
Фото: pixabay

Російський газовий монополіст «Газпром» замовив додаткові потужності для транспортування природного газу через українську ГТС до Європи в жовтні. Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України».

Послуги з організації транзиту будуть оплачені «Газпромом» додатково до основного договору.

У «Нафтогазі» також відзначили, що аукціон з розподілу потужностей відбувся на платформах RBP (Угорщина) і GSA (Польща). Це перший подібний аукціон.

За підсумками торгів «Нафтогазу» розподілені потужності на вході й на виході з ГТС України, які будуть використані для забезпечення додаткових обсягів транзиту «Газпрому».

«При цьому такі потужності «Газпром» оплатить в повному обсязі, це принесе додатковий дохід як «Нафтогазу», так і Оператору ГТС України», – відзначили в компанії.

«Здатність української ГТС дозволяє задовольнити попит як «Газпрому», так і інших користувачів, в частині послуг з транспортування значних обсягів газу. Україна як надійна держава-транспортер і надалі забезпечуватиме безперебійність транспортування газу для європейських споживачів», – зазначив перший заступник голови НАК Сергій Перелому.

30 грудня Україна і Росія домовилися продовжити транзит газу ще на п'ять років. Підписано дві угоди. Очікуваний виторг від контракту – понад $7 млрд.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв оцінює надходження від ПАТ «Газпром» за транзит російського газу через Україну у 2020 році в суму близько $2 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті