ІТ-компанії, очолювані засновниками, успішніші за своїх конкурентів на чолі з найманими менеджерами в плані зростання акцій і прибутку, з'ясувало агентство Reuters з посиланням на дані дослідження фінансової компанії Refinitiv.
З 2015 року в технологічних компаній на чолі з засновниками прибуток виріс на 30%, у інших – на 6,7%, стверджують аналітики.
Очолювані засновниками компанії більше за інших витрачають на розвиток: у першій половині 2020 року такі підприємства збільшили витрати на розвиток на 20%, а решта – скоротили їх на 2%, пише Reuters з посиланням на дані Refinitiv.
У 2020 році вартість акцій найбільших ІТ-компаній, очолюваних засновниками, подвоїлася, випередивши зростання індексу S & P 500 на 7,8%. Від цього виграли інвестори і самі засновники, які збільшили свої статки в кілька разів, наприклад, засновник Amazon Джефф Безос або глава Netflix Рід Хастінгс.
Це правило працює не тільки для ІТ-компаній: за останній рік акції 400 найбільших компаній на чолі з засновниками виросли на 58,4% проти 10% у інших, зазначає агентство.
Підприємства з засновниками на чолі приносять більше прибутку і краще відновлюються після фінансових криз, додає Reuters. Наприклад, вартість акцій Amazon зросла в 50 разів за останній період зростання фондового ринку після кризи 2008 року.
Агентство прогнозує, що інвестори і далі будуть надавати перевагу компаніям на чолі з засновниками. Згідно з даними Refinitiv, до 2023 року чистий прибуток таких підприємств може зрости на 22,8%, тоді як у інших цей показник виросте на 7,1%.
Нагадаємо, глава Microsoft заявив, що успіх компаній має вимірюватися не прибутковістю.
За матеріалами vc.ru