Росія запропонувала США продовжити на рік діючий договір про контроль стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, СНО-3). Тепер Москва готова разом з Вашингтоном взяти на себе зобов'язання «заморозити» кількість наявних ядерних боєзарядів, повідомив МЗС Росії. Саме таку умову продовження договору висувала американська сторона, передає The Bell.
Минулого тижня США звинуватили Росію в зриві переговорів про договір СНО-3. Вашингтон доклав усіх можливих зусиль, але Москва відступила від угоди, заявив американський представник в переговорному процесі Маршалл Біллінгслі.
Розбіжності викликало питання про замороження ядерних арсеналів. Президент Путін пропонував США продовжити ДСНВ в незмінному вигляді, Вашингтон називав умовою такого продовження замороження кількості наявних ядерних боєзарядів з обох сторін.
Росія згодна на цю умову, якщо США не будуть висувати ніяких додаткових вимог, йдеться в повідомленні МЗС РФ. Виграний від продовження договору час буде використано для комплексних переговорів про майбутній контроль над ракетно-ядерними озброєннями.
Взаємне замороження ядерних арсеналів Біллінгслі пропонував включити в де-факто новий договір. Це обмеження має включати тактичні заряди, частка яких у Росії зараз зростає. Москва вказувала, що таке формулювання залишає за дужками стратегічні неядерні й космічні озброєння, які активно розвивають США.
Договір СНО-3, що обмежує кількість розгорнутих боєголовок Росії та США (його дія закінчується у лютому 2021 року), можна вважати одним з головних досягнень президентства Барака Обами в сфері стратегічної безпеки. Президент Дональд Трамп збирався переукласти договір, включивши Китай, але спроба не мала шансів на успіх.