Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
США відмовилися від пропозиції Путіна продовжити договір про скорочення наступальних озброєнь

США відмовилися від пропозиції Путіна продовжити договір про скорочення наступальних озброєнь

США пропонували продовжити договір і заморозити ядерний арсенал обох країн

США відмовилися від пропозиції Путіна продовжити договір про скорочення наступальних озброєнь
фото pixabay.com

США відмовилися від пропозиції президента РФ Владіміра Путіна продовжити Договір про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, СНО-3) без додаткових умов. Про це заявив радник з нацбезпеки Білого дому Роберт О'Брайєн, передає Інтерфакс.

Він назвав «приреченою на провал» ініціативу президента Росії про продовження договору без урахування заморожування розмірів ядерних арсеналів США і РФ.

У Вашингтоні сподівалися, що Москва погодиться з пропозиціями американської сторони по СНО-3.

«США запропонували продовжити договір СНО-3 на один рік в обмін на заморожування на цей час ядерних арсеналів і з боку Росії, і з боку США. Це було б виграшем для обох сторін, і, коли я зустрічався з моїми партнерами в Женеві, ми вважали, що російська сторона хотіла прийняти цю пропозицію», – заявив О'Брайєн.

Раніше цього тижня спецпосланець президента США з контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі заявив, що Вашингтон згоден на певний час продовжити СНО-3 за умови, що Росія обмежить або заморозить свій ядерний арсенал.

«Насправді ми готові продовжити СНО-3 на якийсь період часу за умови, якщо вони у відповідь погодяться на обмеження або замороження їх ядерного арсеналу», – заявив Біллінгслі в ході онлайн-дискусії The Heritage Foundation. «Ми готові зробити те ж саме», – підкреслив він.

Вашингтон розраховує, що Москва перегляне свою позицію з питання контролю над озброєннями з метою не допустити гонки озброєнь, додав О'Брайєн.

«Сполучені Штати серйозно налаштовані щодо контролю над озброєннями, що зберегти весь світ в безпеці», – йдеться в його заяві.

«Ми сподіваємося, що Росія переосмислити свою позицію до того, як це виллється в дорогу гонку озброєнь», – підкреслив радник президента.

Раніше Путін доручив міністру закордонних справ Сергію Лаврову отримати від США «хоч якусь чітку відповідь» на пропозицію щодо СНО-3. Нагадаємо, Путін запропонував продовжити його без додаткових умов на один рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті