На орбіту виведено перший супутник із штучним інтелектом, який сам аналізуватиме зображення

Пристрій зважатиме на погодні умови і сам відсіюватиме неякісні зображення

фото pixabay.com

Супутник PhiSat-1, який було запущено в космос у вересні, вже вийшов на геліосинхронну орбіту і почав роботу, передає DailyComm. На його борту встановлена камера з високою роздільною здатністю з функціями гіперспектрального тепловізора, а також смарт-система обробки даних на базі візуального процесора (VPU) Intel Movidius Myriad 2.

Він використовується в багатьох інтелектуальних камерах і навіть найпростіших, дешевих селфі-дронах.

Процесор Intel Movidius Myriad 2 необхідний для обробки великого обсягу інформації з камери. Через хмари понад 60% поверхні Землі зазвичай непридатні для моніторингу, і дані з камер марно відправляються дослідникам дорогими каналами зв'язку. Супутник PhiSat-1 буде самостійно аналізувати дані, виявляючи і видаляючи зображення з хмарами для вивільнення пропускної здатності каналу зв'язку і економії часу вчених.

Також супутник здатний виявляти лісові пожежі, нелегальні судна або екологічні катастрофи в океанах, фіксувати ступінь вологості грунту на сільгоспугіддях, вести моніторинг товщини і швидкості танення льодів.

За підсумками тестування супутника з процесором Intel Європейське космічне агентство (European Space Agency) оголосило про створення першого в історії апаратного ІІ-прискорювача для спостереження за поверхнею Землі і обробкою зображень безпосередньо на орбітальному супутнику.

Нагадаємо, Apple придбала стартап зі штучним інтелектом для визначення елементів у відео за $50 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS