В Україні збільшилася частка людей, задоволених своїм фінансовим становищем – дослідження

Разом зі зростанням оцінки доходів українці почали менше сподіватись на державу і розраховувати на себе

Фото: pixabay

Згідно з результатами «Світового дослідження цінностей» (World Values Survey, WVS) у 2020 році своїм фінансовим становищем задоволена більша кількість людей, ніж у 2011. Таким чином 38,9% незадоволених у поточному році проти 48% у 2011. Про це йдеться у звіті дослідження. 

«Зниження частки незадоволених фінансовим становищем з 48% до 38,9%. Також знизилась частка тих, хто вважає, що має низький рівень доходу (з 55% до 45,1%) та зросла частка тих, хто оцінює свій дохід як середній (з 33% до 37%)», – підбивають підсумки автори.

Водночас зазначається, що разом зі зростанням оцінки доходів українці почали менше сподіватись на державу і розраховувати на себе. Так зросла підтримка тверджень «дохід повинен бути значно вищим у випадку більш істотних індивідуальних зусиль» (на противагу «доходи повинні бути більш рівними»), «люди більшою мірою самі повинні нести відповідальність за те, щоб себе забезпечити» (на противагу «держава повинна нести більше відповідальності за те, щоб усі громадяни були забезпечені»), «частка приватної власності у бізнесі та виробництві повинна бути збільшена» (на противагу збільшенню державної частки).

Якщо порівнювати цьогорічні дані з даними аналогічного дослідження, що проводилося в Україні в 2011 році, то маємо наступні показники:

- Зросла частка щасливих людей з 68% до 78,3%;

- Зросла частка людей з гарним здоров’ям, за власною оцінкою, з 37% до 45,4%.

- Частка тих, хто за останній рік ніколи не харчувався погано або не обходився без їжі, зросла з 52% до 71,7%.

- Зросла частка тих, хто за останній рік ніколи не відчував себе у небезпеці у своєму домі/квартирі, з 69% до 73,8%;

- Знизилася частка тих, хто вважає Бога важливим в своєму житті, з 64% до 56,3%.

- Зросла частка тих, хто вважає, що в дітях треба виховувати рішучість з 39% до 45,8%;

- Знизилася частка тих, хто вважає, що в дітях потрібно виховувати незалежність, з 43% до 35%;

- Зросла толерантність до людей з ВІЛ (частка тих, хто не хотів би жити поряд з ними, знизилась з 52% до 36,4%) і до гомосексуалів (відповідна частка знизилась з 62% до 44,8%);

- Зросла поширеність гендерних стереотипів щодо того, що університетська освіта важливіша для хлопчика, ніж для дівчинки, з 18% до 24,5%; що «якщо жінка заробляє більше грошей, ніж чоловік, це, як правило, викликає проблеми» – з 20% до 30,9%;

- Якщо в 2011 році 67% пишалися українським громадянством (26% – «дуже пишаюся», а 41% – «скоріше пишаюся»), то в 2020 таких вже 82,2% (34,7% – «дуже пишаються» та 47,5% – «скоріше, пишаються»).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS