Головне управління Генштабу Збройних сил Росії (ГРУ) контролювало роботу медіапроекту Bonanza Media, який поширював фейки про катастрофу малайзійського Boeing на сході України. Про це йдеться в спільному розслідуванні The Insider і групи журналістів-розслідувачів Bellingcat.
Bonanza Media заснували нідерландський журналіст Макс ван дер Верфф і колишня співробітниця телеканалу RT Яна Єрлашова. Відзначається, що вони були «добре відомі в колах конспірологів, які не довіряють результатам офіційного розслідування» катастрофи MH17.
Проект зняв серію документальних фільмів зі «свідками», які говорили, що MH17 нібито збили українські винищувачі. Журналісти також провели експертизу перехоплених телефонних дзвінків, які фігурують у кримінальній справі. Екпертиза показала, що з аудіозаписами проробляли маніпуляції.
Insider і Bellingcat з'ясували, що діяльність Bonanza Media курирував полковник ГРУ Сергій Чебанов. Про це свідчать його електронні листи, а також листування з генералом Андрієм Ільченком, помічником глави ГРУ Костюкова, виставлені на продаж телеграм-каналом Black Mirror. Вивчивши матеріали, автори розслідування прийшли до висновку, що ГРУ організував поїздку Єрлашової на Донбас в січні 2020 року. Там вона знімала фільм про катастрофу літака. Єрлашова погоджувала з Чебановим і інші матеріали по цій темі.
У лютому 2020 року Bonanza Media опублікувало закриті матеріали кримінальної справи про катастрофу MH17. Великі російські ЗМІ написали новини про відсутність комплексів «Бук» в районі катастрофи літака, а прес-секретар президента Дмитро Пєсков заявив, що нові дані ставлять під сумнів «заангажовану» позицію міжнародної слідчої групи. Насправді в опублікованих документах таких тверджень не було.
17 липня 2014 року малайзійський рейс MH17, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії над окупованою територією Донбасу. У катастрофі загинули 298 осіб, включаючи членів екіпажу. Влада Нідерландів заявили, що літак збили з зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «Бук».
У листопаді 2014 року «Первый канал» випустив матеріал, в якому стверджувалося, що літак збила не ракета ЗРК «Бук», а український винищувач. Британські експерти заявили, що це неможливо, тому що бойовий винищувач не може здійснювати польоти на такій висоті. У 2019 році гендиректор «Первого канала» назвав помилкою показ цих матеріалів.
У 2019 слідство назвало імена чотирьох підозрюваних: троє росіянів і українець. 3 березня 2020 року в Нідерландах почався судовий процес над цими підозрюваними. Кремль заперечує свою причетність до катастрофи лайнера. Розслідування веде Об'єднана слідча група (JIT) під керівництвом Нідерландів.
Нагадаємо, РФ відмовилась надалі брати участь в консультаціях по справі про збиття МН17.
Між тим Нідерланди розслідують, чому перед катастрофою рейсу МН17 Росія закрила свій повітряний простір.