РФ відмовилась надалі брати участь в консультаціях по справі про збиття МН17

РФ відмовилась надалі брати участь в консультаціях по справі про збиття МН17

Росія заявила, що «Нідерланди переслідують виключно кон'юнктурні політичні інтереси, безсоромно прикриваючись необхідністю захисту прав близьких жертв авіакатастрофи»

РФ відмовилась надалі брати участь в консультаціях по справі про збиття МН17
фото www.flickr.com/photos/jeroenakkermans/14515196849/

РФ відмовилася від подальшої участі в тристоронні консультації з Австралією і Нідерландами з питань, пов'язаних зі збиттям малайзійського літака MH17 в небі над Донбасом в липні 2014 року.

Як повідомляється у заяві МЗС Росії, подальша участь Росії в цих консультаціях є безглуздою, оскільки, Австралія і Нідерланди не прагнуть розібратися в тому, що трапилося, а «націлені лише на те, щоб домогтися від Росії визнання провини й отримання компенсацій для родичів загиблих».

«Нідерланди з найпершого дня дотримувалися єдиної версії події й просували її як в рамках технічного розслідування Ради з питань безпеки Нідерландів (СВБ), так і кримінального, яке проводиться Спільної слідчою групою (ССД). Природно, що обидва розслідування вийшли упередженими, поверхневими та політизованими. Було зроблено все, аби підкріпити скоростиглі звинувачення на адресу Росії», – йдеться у повідомленні.

Між тим, МЗС РФ заявило, що Москва, керуючись резолюцією Радбезу ООН 2166, продовжить взаємодіяти з компетентними органами Нідерландів, але вже в інших форматах, в тому числі «у справі дослідження питання про незакриття Україною свого повітряного простору для польотів цивільних літаків над зоною збройного конфлікту над Донбасом».

Нагадаємо: пасажирський Boeing -777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули.

У травні 2018 року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув з російської військової частини.

Міжнародна слідча група переконана, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс «Бук», використаний для запуску ракети, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади підрозділу збройних сил РФ, дислокованій у Курську. Дослідники дійшли цього висновку після проведення широкомасштабного порівняльного аналізу.

 Справи підозрюваних у збитті рейсу МН17 малайзійських авіаліній будуть розглядатись в рамках національної юрисдикції Нідерландів. 

В червні цього року Служба безпеки України (СБУ) оголосила підозри фігурантам справи про збиття Боїнга-777 рейсу МН-17 над Донбасом. Підозри оголошені громадянам РФ Ігорю Гиркину, Сергію Дубинському і Олегу Пулатову та українцю Леоніду Харченку. Імена цих підозрюваних фігурують в доповіді слідчої групи Bellingcat, яка вийшла напередодні офіційної прес-конференції слідчої групи. Всього в доповіді перераховано 12 осіб, трьох з них вже немає в живих. Згідно з повідомленням, це не всі підозрювані і наразі триває досудове розслідування.

Восени 2019 року слідство у справі про катастрофу пасажирського літака Boeing, збитого ракетою в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, виступило з новими звинуваченнями щодо Росії і сепаратистів на сході України. Міжнародна слідча група (JIT) опублікувала записи перехоплених розмов, які  вели лідери сепаратистів і високопоставлені російські чиновники і військові.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло