НАК «Нафтогаз України» для роботи в рамках освоєння шельфу Чорного моря доведеться знайти шляхи мінімізації ризиків, пов'язаних з впливом присутності Чорноморського флоту РФ, заявив глава правління НАК Андрій Коболєв, передає Інтерфакс.
«Перший крок, який ми плануємо зробити після документального оформлення рішення уряду в рамках розробки чорноморського шельфу, – це його вивчення. Це буде залежати від фактора російського морського флоту, який присутній у Чорному морі і який нам активно заважав до цього здійснювати будь-які дії. Потрібно врахувати цей аспект ризику і знайти шлях для його мінімізації», – сказав Коболєв на онлайн-брифінгу «П'ять років газової незалежності» у п'ятницю.
За його словами, завдання «Нафтогазу» з розвідки та розробки чорноморського шельфу – прокладати шлях для залучення до проекту міжнародних інвесторів.
«Якщо ми продемонструємо здатність працювати в цьому регіоні, здатність робити розвідку, і буде відсутній аспект військової агресії, тоді ми зможемо очікувати на появу міжнародних компаній», – зазначив глава НАК, додавши, що компанія має домовленості з урядом про те, що це відкритий проект для інвесторів.
«Нафтогаз України» допускає спільне з європейськими країнами освоєння чорноморського шельфу, зокрема з членом НАТО Румунією, що дозволило б забезпечити безпеку робіт, заявила радник глави правління НАК Лана Зеркаль на онлайн-брифінгу.
За її словами, спільна розробка чорноморського шельфу може стати однією з точок дотику, які дозволять Україні стати більш цікавою для європейських партнерів.
«Також у цьому може бути зацікавлена Румунія, яка просунулася набагато далі в питаннях освоєння своєї частини шельфу і має підтверджені запаси газу, але ще не починала розробку», – сказала Зеркаль.
Як повідомлялося, кабінет міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», якою надав НАК «Нафтогаз України» право на розвідку і видобуток нафти і газу на шельфі Чорного моря без проведення аукціону.
Нагадаємо, «Нафтогаз» інвестує 3,6 млрд грн у розробку 4-х ділянок після погодження угоди комісією.