Британська National Grid вирішила спробувати транспортувати водень по газотранспортній мережі

Проєкт коштує $17 млн

фото www.flickr.com/photos/62459458@N08/5677717803

Міжнародна електроенергетична і газова комунальна компанія National Grid Plc запускає водневий дослідний центр, щоб перевірити, як можна використати газотранспортну мережу Великобританії для транспортування водню для обігріву будинків або для використання в промисловості.

Як повідомляє Bloomberg, проєкт вартістю 12,7 млн фунтів ($17 млн) отримає майже три чверті свого фінансування від Державного регулятора ринку газу та електроенергії Британії (Ofgem), інша частина надійде від приватних партнерів. Випробувальний центр в Камбрії, на північному заході Англії, не буде підключений до діючої мережі.

Для досягнення чистих нульових викидів «нам необхідно замінити метан екологічно чистими альтернативами, такими як водень», – сказав Ентоні Грін, директор проєкту в National Grid. – Такі сектори, як тепло, важко зробити безвуглецевими, а важливість газових мереж для нинішнього енергопостачання Великобританії означає, що такі проєкти мають вирішальне значення, якщо ми хочемо надійно і безпечно доставляти низьковуглецеву енергію всім споживачам».

За даними Goldman Sachs Group, британський уряд повинен представити свою водневу стратегію в наступному році, в якій буде вказано, як він підтримуватиме галузь, яка може коштувати $12 трлн.

Раніше повідомлялося, що ЄК оголосила про початок «водневої революції» в енергетиці. За планами, у період 2025-2030 років водень повинен стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи. 

Нагадаємо: Німеччина розглядає використання аміаку і метанолу в якості способів доставки водню як екологічно чистого палива для промисловості, що є частиною зусиль країни щодо забезпечення кліматичної нейтральної найбільшої економіки Європи до 2050 року. Наразі уряд ФРН фінансує техніко-економічне обґрунтування для оцінки способів транспортування водню і приділяє особливу увагу двом хімічним речовинам як можливому рішенню.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS