Столтенберг: НАТО має посилити присутність у регіоні Чорного моря

Генсек Столтенберг обговорить нарощування сил альянсу в чорноморському регіоні з главами МЗС України та Грузії

Головний секретар НАТО Єнс Столенберг
Фото: Shutterstock

НАТО повинна продовжити зміцнення своїх позицій в регіоні Чорного моря через «посилення російської військової присутності в Криму», анексованому в України. Про це в понеділок, 30 листопада, заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі, передає DW.

«Ми бачимо, що Росія збільшує свою військову присутність (в регіоні Чорного моря – Mind). Не в останню чергу – у Криму. У цьому полягає причина, чому ми повинні й далі збільшувати нашу присутність в регіоні», – підкреслив Столтенберг.

Альянс посилить взаємодію з Грузією та Україною.

«Чорноморський регіон має стратегічне значення для НАТО і всіх її союзників ... Ми тісно співпрацюємо з цінними для нас партнерами – Грузією та Україною. У цьому контексті НАТО зберігає значну присутність в чорноморському регіоні й буде надалі ще більш тісно взаємодіяти з Україною і Грузією», – підкреслив він.

Генсек нагадав, зокрема, про багатонаціональну бригаду, що базується в румунському місті Крайова в рамках спеціальної передової присутності НАТО в південно-східній частині Північноатлантичного союзу.

«Ми бачимо, що Росія продовжує порушувати територіальну цілісність і суверенітет цих двох країн, зокрема, шляхом незаконної анексії Криму і присутності російських військ у частині Грузії», – вказав далі Столтенберг.

«РФ модернізує свій ядерний потенціал і створює нові ракети. Вона розміщує більше сил в регіонах по сусідству з нами – від крайньої Півночі до Сирії та Лівії. Ми також бачимо посилену російську присутність внаслідок криз у Білорусі й Нагірному Карабаху», – додав глава альянсу.

Він також підкреслив, що нарощування присутності НАТО в чорноморському регіоні буде обговорюватися 2 грудня з главами МЗС України Дмитром Кулебою і Грузії – Давидом Залкаліані.

Крім того, в рамках Ради буде вестися мова про контроль над озброєннями, зокрема про ситуацію навколо Договору про стратегічні наступальні озброєння (ДСНВ, або СНО-3), дія якого закінчується в лютому 2021 року.

Раніше Столтенберг назвав головними небезпеками Китай і Росію, яка агресивно поводиться щодо України.

Нагадаємо, Уряд доручив «Нафтогазу» провести геологічне вивчення української частини Чорноморського шельфу. Компанія повідомила про ймовірні ризики при вивченні шельфу через присутність російського флоту

Зазначається, що до цього флот активно заважав здійснювати на шельфі будь-які дії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS