Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
«Нафтогаз» розповів про ризики при вивченні шельфу Чорного моря через присутність російського флоту

«Нафтогаз» розповів про ризики при вивченні шельфу Чорного моря через присутність російського флоту

Флот до цього активно заважав здійснювати на шельфі будь-які дії

«Нафтогаз» розповів про ризики при вивченні шельфу Чорного моря через присутність російського флоту
фото DR

НАК «Нафтогаз України» для роботи в рамках освоєння шельфу Чорного моря доведеться знайти шляхи мінімізації ризиків, пов'язаних з впливом присутності Чорноморського флоту РФ, заявив глава правління НАК Андрій Коболєв, передає Інтерфакс.

«Перший крок, який ми плануємо зробити після документального оформлення рішення уряду в рамках розробки чорноморського шельфу, – це його вивчення. Це буде залежати від фактора російського морського флоту, який присутній у Чорному морі і який нам активно заважав до цього здійснювати будь-які дії. Потрібно врахувати цей аспект ризику і знайти шлях для його мінімізації», – сказав Коболєв на онлайн-брифінгу «П'ять років газової незалежності» у п'ятницю.

За його словами, завдання «Нафтогазу» з розвідки та розробки чорноморського шельфу – прокладати шлях для залучення до проекту міжнародних інвесторів.

«Якщо ми продемонструємо здатність працювати в цьому регіоні, здатність робити розвідку, і буде відсутній аспект військової агресії, тоді ми зможемо очікувати на появу міжнародних компаній», – зазначив глава НАК, додавши, що компанія має домовленості з урядом про те, що це відкритий проект для інвесторів.

«Нафтогаз України» допускає спільне з європейськими країнами освоєння чорноморського шельфу, зокрема з членом НАТО Румунією, що дозволило б забезпечити безпеку робіт, заявила радник глави правління НАК Лана Зеркаль на онлайн-брифінгу.

За її словами, спільна розробка чорноморського шельфу може стати однією з точок дотику, які дозволять Україні стати більш цікавою для європейських партнерів.

«Також у цьому може бути зацікавлена Румунія, яка просунулася набагато далі в питаннях освоєння своєї частини шельфу і має підтверджені запаси газу, але ще не починала розробку», – сказала Зеркаль.

Як повідомлялося, кабінет міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», якою надав НАК «Нафтогаз України» право на розвідку і видобуток нафти і газу на шельфі Чорного моря без проведення аукціону.

Нагадаємо, «Нафтогаз» інвестує 3,6 млрд грн у розробку 4-х ділянок після погодження угоди комісією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті