Канадський дослідницький інститут Mila, американська консалтингова компанія BCG, Хаверфордський коледж (штат Пенсільванія) і нью-йоркський розробник ПЗ Comet.ml 1 грудня оголосили про створення програмного пакету з відкритим вихідним кодом для оцінки викидів CO2, пов'язаних з обчислювальною роботою, передає Коммерсант.
Пакет під назвою CodeCarbon дозволяє за допомогою штучного інтелекту (АІ) оцінювати викиди від роботи комп'ютерів залежно від місця розташування компанії або організації.
CodeCarbon інтегрується з програмним кодом, написаним мовою Python. Програма також пропонує розробникам ПЗ рекомендації щодо зниження викидів за рахунок використання хмарної інфраструктури, розташованої в тих регіонах, де працюють низьковуглецеві або альтернативні джерела енергії.
Програма працює так: вона фіксує кількість електроенергії, що використовується при роботі інфраструктурного обладнання, встановленого як у найбільших постачальників хмарних рішень, так і в центрах обробки даних, що належать приватним компаніям. Далі, використовуючи інформацію з відкритих джерел, вона оцінює обсяг вироблених викидів в еквіваленті CO2, виходячи з енергобалансу електричної мережі, до якої підключено обчислювальне обладнання. Підрахувавши обсяг викидів в еквіваленті CO2, програма зберігає дані про обсяг викидів по всіх проектах і на рівні всієї організації.
Таким чином компанії отримують уявлення про те, до якого обсягу викидів призводить робота їх комп'ютерних систем, підключених до енергомережі в даному конкретному місці.
При цьому на табло зведеної інформації цей обсяг представлений в «відчутній» формі, у вигляді еквівалента простих і знайомих понять – відстані, пройденої автомобілем, годин перегляду телевізора і щоденного обсягу енергії, яку споживає середнє домогосподарство в США.
Таким чином, розробники CodeCarbon вважають, що ця система АІ сприятиме підвищенню прозорості про шкідливі викиди, надавши можливість вимірювати і звітувати про обсяг викидів, пов'язаних з діяльністю комп'ютерних мереж.
Як повідомлялося, штучний інтелект від DeepMind вирішив наукову проблему, над якою вчені билися півстоліття.