Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Штучний інтелект від DeepMind вирішив наукову проблему, над якою вчені билися півстоліття

Штучний інтелект від DeepMind вирішив наукову проблему, над якою вчені билися півстоліття

Система вперше дозволила спрогнозувати згортання білка

Штучний інтелект від DeepMind вирішив наукову проблему, над якою вчені билися півстоліття
фото DeepMind/PA

Команда DeepMind розповіла про рішення наукової проблеми «згортання білка», над якою вчені працювали більше 50 років. За допомогою штучного інтелекту AlphaFold в компанії за кілька днів змогли спрогнозувати структуру білка з точністю до атома, передає TJournal з посиланням на The Guardian.

Рішення проблеми має ключове значення: дослідники вперше можуть передбачити, як білки складаються в тривимірні форми, це надзвичайно складний процес.

Як пояснили вчені, відкриття дозволить розібратися в процесах, що призводять до окремих захворювань.

Вчені назвали роботу «приголомшливим проривом», який стався «на десятиліття раніше, ніж передбачалося».

Як зазначив дослідник з DeepMind Джон Джампер, команда сама не очікувала, що просунулася настільки далеко. Але на цьому компанія не закінчить роботу – майбутні дослідження направлять на вивчення більш складних систем білків.

DeepMind відома за створенням алгоритмів, які навчилися обігравати людей в шахи, Go, Starcraft II та інші ігри. Проте ігри були не метою компанії, а тренувальним майданчиком для розвитку машинного навчання.

Проблема згортання білків була серйозною задачею для біологів протягом 50 років. Більшість біологічних процесів обертаються навколо білків, і їх форма визначає їх функції. Якщо дослідники зможуть зрозуміти, як згортається білок, то зможуть дізнатися, що він робить. Наприклад, структурою білка визначається і те, як інсулін регулює цукор в крові, і те, як антитіла борються з коронавірусом.

Вчені розпізнали вже понад 200 млн білків, але структури відомі тільки для їх частини. Зазвичай форму білка дізнаються через роки лабораторних досліджень.

Для вирішення завдання в DeepMind натренували алгоритм на базі даних про 170 000 послідовностей білка і їх форми. На весь процес пішло кілька тижнів роботи алгоритму з використанням близько 200 графічних процесорів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті