Сполучені Штати готуються ввести санкції як мінімум проти десятка китайських чиновників за їх роль в «дискваліфікації» Пекіном обраних опозиційних законодавців в Гонконзі. Про це повідомляє Reuters із посиланням на три джерела, включаючи офіційного представника США, знайомого з цим питанням.
Цей крок, який може бути реалізований вже сьогодні, 7 грудня, буде націлений на представників Комуністичної партії Китаю (КПК), оскільки адміністрація президента Дональда Трампа продовжує чинити тиск на Пекін в останні тижні його перебування при владі. Обраний президент Джо Байден вступить на посаду 20 січня.
За словами двох джерел, до 14 осіб, включаючи посадових осіб китайського парламенту і членів КПК, швидше за все, стануть об'єктами таких заходів, як заморожування активів і впровадження фінансових санкцій.
Раніше Пекін засуджував санкції США стосовно Гонконгу, називаючи це втручанням у внутрішні справи Китаю. Цей крок може сигналізувати про подальше погіршення відносин між двома найбільшими економіками світу.
Акції китайських фінансових компаній, що торгуються в Гонконгу, впали на 2,3% на ранкових торгах, що стало найбільш різким падінням за шість місяців на тлі побоювань, що санкції можуть бути поширені на банки.
Очікується, що Гонконг стане однією з найгостріших проблем Байдена в стосунках з Китаєм, яка буде займати важливе місце в його зовнішньополітичному порядку денному, враховуючи, що відносини між Вашингтоном і Пекіном знаходяться на найнижчому рівні за десятиліття через безліч суперечок.
Байден пообіцяв зайняти більш жорстку позицію, ніж Трамп, щодо прав людини в Китаї та інших країнах, тому його відповідь на репресії в Гонконзі може стати раннім випробуванням цієї рішучості.
Нагадаємо: Державний департамент США заявив, що завершив п'ять програм культурного обміну з Китаєм, назвавши їх «інструментами пропаганди м'якої сили».