США припинили дію одразу п’яти програм обміну з Китаєм

США припинили дію одразу п’яти програм обміну з Китаєм

Відомство назвало ці програми «інструментами пропаганди м'якої сили»

США припинили дію одразу п’яти програм обміну з Китаєм
фото www.flickr.com/photos/55272886@N06/5379946185

Державний департамент США заявив, що завершив п'ять програм культурного обміну з Китаєм, назвавши їх «інструментами пропаганди м'якої сили».

Як повідомляє CNBC, відомство вказало, що «припинило» Програму освітніх поїздок до Китаю для політиків, Програму дружби США і Китаю, Програму обміну керівниками між США і Китаєм, транстихоокеанську програму обміну між США і Китаєм і Програму освіти і культури Гонконгу.

Ці програми були створені під егідою Закону про взаємну освіту і культурний обмін (MECEA), документу 1961 року, підписаного президентом Джоном Ф. Кеннеді і спрямованого на розвиток академічних і культурних обмінів із закордонними країнами.

«У той час, як інші програми, що фінансуються під егідою MECEA, є взаємовигідними, п'ять розглянутих програм повністю фінансуються і керуються (китайським) урядом в якості інструментів пропаганди м'якої сили», – йдеться в заяві Держдепу.

Посольство Китаю в Вашингтоні не відразу відповіло на повідомлення з проханням прокоментувати цей крок, зазначає телеканал.

Як відомо, відносини між США і Китаєм погіршилися при президентстві Дональда Трампа. Дві країни – дві провідні економіки світу – останні кілька років вели боротьбу за торгівлю і технології, що загрожувало підірвати світову економіку.

Митна війна між США та КНР припинилася, коли в січні обидві сторони підписали торговельну угоду «першої фази». Це тимчасово усунуло загрозу подальшого підвищення мит, але залишило потенційну можливість підвищення торгових зборів.

Днями обраний президент США Джо Байден заявив оглядачеві NYT, що не буде негайно знімати підвищені мита, запроваджені адміністрацією Трампа проти Китаю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло