Американська корпорація Apple розробляє наступне покоління процесорів Mac з прицілом на високу продуктивність, яка перевершуватиме чіпи від Intel. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела всередині компанії.
Нові процесори мають вийти навесні і восени 2021 року.
Після цих новин акції Intel впали на 1,7% на торгах в Нью-Йорку в понеділок.
Офіційно Apple заявляла, що планує завершити перехід від Intel до використання власних чіпів в 2022 році.
Нові процесори будуть наступниками першого власного чіпа Apple M1, вбудованого у випущені в листопаді 2020 року MacBook Air, MacBook Pro і Mac Mini.
Нові процесори розробляються для MacBook Pro, iMac і Mac Mini.
Нинішній чіп М1 має чотири високопродуктивних ядра і стільки ж енергозберігаючих.
Наступний же чіп, за словами джерела Bloomberg, буде мати 16 високопродуктивних ядер для прискорення завдань на зразок редагування відео, і 4 енергозберігаючі для менш інтенсивних завдань, наприклад перегляду сторінок в інтернеті.
Інженери Apple також розробляють більш амбітні графічні процесори. Сьогоднішні чіпи M1 пропонуються з графікою Apple, яка включає 7 або 8 ядер. Для своїх майбутніх високопродуктивних ноутбуків і настільних комп'ютерів середнього рівня Apple тестує варіанти з 16 і 32 ядрами.
Раніше за результатами тесту MacBook Pro на власному процесорі Apple M1 обігнав своїх попередників на Intel.