Кремль: проти вакцини «Спутнік V» йде інформаційна кампанія, що фінансується з-за кордону

В Росії стверджують, що «Спутнік» намагаються витіснити з ринку конкуренти

фото МЗС РФ

Російська влада заявила про спроби дискредитації вакцини від коронавірусу «Спутнік V». За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, світові фармацевтичні гіганти вдаються до упереджених методів, передає Інтерфакс.

«Тим часом, дійсно це перша вакцина, розроблена, ми говоримо про «Спутнік». Вона надійна, вона хороша, затребувана. І деякі країни і їх компанії-гіганти фармацевтичні, щоб перешкодити входженню нашої вакцини в різні країни, дійсно, так, вони вдаються іноді до упереджених методів. Це добре відомо», – сказав прес-секретар президента РФ.

На питання, про які країни йдеться, Пєсков запропонував перечитати заяви, опубліковані за останній місяць в інформаційних агентствах.

Офіційний представник міноборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков повідомив, що «в соцмережах і на російськомовних інтернет-ресурсах готується серія псевдоаналітичних «розслідувань» і лжесвідчень «очевидців».

Напередодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров виступив проти гонки вакцин від коронавірусу і звинуватив американців у нібито корисливих інтересах.

«Подібні глобальні катаклізми необхідно долати об'єднавшись і піднявшись над кон'юнктурними розбіжностями, це тверда позиція Росії, але, на жаль, цілий ряд країн, перш за все американці і їх союзники, намагаються використовувати цю ситуацію у своїх геополітичних інтересах. Ставлять свої егоїстичні інтереси вище загальнолюдських», – сказав Лавров.

Однією з останніх країн, що підписали з Росією угоду про постачання вакцини «Спутнік V», стала Аргентина. Президент Альберто Фернандес заявив, що зробить щеплення першим, оскільки не має сумнівів в якості препарату. Вакцину для південноамериканської республіки будуть виробляти партнери Російського фонду прямих інвестицій в Індії, Китаї та Південній Кореї.

Напередодні Туреччина оголосила, що не застосовуватиме російську вакцину, оскільки вона не пройшла всі необхідні етапи випробувань.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS