Туреччина оголосила, що не застосовуватиме російську вакцину
Вакцина спочатку має пройти належні випробування за міжнародними нормами

У середу 9 грудня Росія і Туреччина обмінялися ударами на економічному фронті: Росія хоче розширити заборону на імпорт турецьких томатів і перцю, а Туреччина поки що відмовилася купувати російську вакцину від коронавірусу, вказавши причиною недостатність тестувань, інформує The Bell.
Про те, що Туреччина відмовляється від закупівлі російської вакцини як такої, що не відповідає стандарту GLP (належної лабораторної практики), оголосив міністр охорони здоров'я країни Фахреттін Коджа.
«Росія не змогла виконати цю [вимогу]. Отже, ні ВООЗ, ні інші країни світу не мають права купувати цю вакцину. Ми також не можемо видати на неї ліцензію. Таким чином, вона не входить в нашу сферу інтересів», – цитує міністра канал Haberturk.
Про яку з російських вакцин йдеться, Коджа не уточнив. Однак місяць тому російський МОЗ оголосив про інтерес Туреччини до токсикологічних випробувань вакцини «Спутнік-V» та її виробництва на власних потужностях. Переговори з російським міністром Михайлом Мурашком вів сам Коджа.
Джерело в РФПІ повідомило, що переговори про постачання вакцини «Спутнік-V» до Туреччини тривають.
Оновлено. Пізніше Коджа уточнив формулювання: він мав на увазі, що вакцина не буде допущена до застосування без лабораторних токсикологічних випробувань. «Ми починаємо цю роботу в нашій країні. Якщо все буде успішно, то можу сказати, що проблем не буде», – сказав міністр.
Раніше цього дня Росія заборонила імпорт помідорів з Азербайджану. Цю країну Туреччина підтримувала в ході карабахського конфлікту.
Раніше ембарго на турецькі помідори стало частиною реакції Росії на збитий у 2015 році турецькими ВПС на кордоні з Сирією російський бомбардувальник Су-24. Президент Росії Путін назвав це «ударом в спину» з боку посібників тероризму. Послаблювати обмеження на імпорт турецьких помідорів Росія почала вже через два роки після інциденту.
Путін обговорював вакцину з президентом Туреччини Ердоганом мінімум двічі, востаннє в середині жовтня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].