Великобританія стане першою великою промислово розвиненою країною, яка припинить будь-яке державне фінансування проєктів по викопному паливу за кордоном. Як повідомляє Bloomberg, країна має намір заявити про себе як про лідера в боротьбі зі зміною клімату.
Агентство зазначає, що прем'єр-міністр Борис Джонсон зробить відповідне оголошення на віртуальному саміті ООН в суботу, 12 грудня, який він проводить спільно з Францією, Італією і Чилі. У заході візьмуть участь понад 70 світових лідерів, а також Папа Франциск і генеральний директор Apple Тім Кук.
Передбачається, що Британія припинить фінансування і торгове просування нових проєктів, пов'язаних з видобутком і використанням сирої нафти, природного газу і вугілля.
Джонсон хоче використовувати «зелену» політику, щоб довести, що Великобританія збереже свій вплив за межами торгового блоку ЄС, в тому числі для зміцнення відносин з обраним президентом США Джо Байденом. Нова адміністрація Білого дому скептично ставиться до Brexit, але хоче знову приєднатися до Паризької кліматичної угоди, а Джонсон і Байден вже обговорили свої цілі щодо «зеленої» політики.
Згідно із заявою офісу Джонсона, за останні чотири роки Великобританія підтримала експорт нафти і газу в розмірі 21 млрд фунтів ($28 млрд) за рахунок сприяння торгівлі та експортного фінансування. Це викликало критику, що зовнішня політика уряду несумісна з його внутрішніми зусиллями щодо усунення парникових газів у Великобританії.
На додачу, Джонсон вирішив виділити 10 млн фунтів стерлінгів на нову ініціативу, щоб допомогти бідним країнам інвестувати в зелені технології, щоб оговтатися від пандемії, заявили в його офісі.
Заборона на фінансування викопного палива повинна набрати чинності до листопада 2021 року. Агентство експортного фінансування Великобританії продовжить розгляд заявок на підтримку в нафтогазовій галузі до прийняття остаточного рішення в лютому 2021 року. Деякі з «найчистіших» газових електростанцій також будуть звільнені від заборони, заявили в офісі Джонсона.
Великобританія також планує працювати з нафтогазовими компаніями Північного моря, щоб допомогти створити глобальні центри вітроенергетики, уловлювання та зберігання вуглецю