Іспанська Національна поліція затримала 23 людини, яких підозрюють у відмиванні грошей «російської мафії», йдеться в повідомленні відомства, передає РБК.
Серед затриманих вісім росіян, двоє українців, громадянин Казахстану і громадянин Алжиру. Решта затриманих – іспанці.
Вони входили в мережу, яка не тільки займалася відмиванням грошей, а й здійснювала злочини, зокрема, намагалася підкупити чиновників і політиків в стратегічних секторах, йдеться в повідомленні. Поліція повідомила, що члени угрупування глибоко проникли в різні державні установи і «глибоко вкоренилися» там. Це забезпечило їм достатній захист від розслідувань поліції, тому останню операцію довелося проводити при строгій секретності, пояснили у відомстві.
Через «високе ієрархічне положення» затриманих операція стала найбільшим розслідуванням проти мафії зі Східної Європи, проведеним в Іспанії за останні десять років, заявила Національна поліція країни.
В ході обшуків було вилучено зброю, понад 300 000 готівкою, діаманти, 16 «розкішних» автомобілів, а також заблоковано рахунки і майнові активи на мільйони євро.
Розслідування тривало з 2013 року, коли було виявлено, що «російська мафія» активізувала свою діяльність в Іспанії, використовуючи її в якості відправної точки для відмивання грошей злочинних організацій з колишнього СРСР.
«Зокрема, слідчі виявили кілька кримінальних лідерів російського походження, які постійно відвідували райони Аліканте і Ібіци і які через підставних осіб постійно і систематично вкладали іноземний капітал в нашу країну, отриманий незаконним шляхом», – йдеться в повідомленні.
Група вкладалася в бізнес в Іспанії, в тому числі в нерухомість, ресторани, дискотеки, готелі.
У 2008 році почалося інша справа про «російську мафію», що діє в Іспанії. Тоді поліція провела операцію, в ході якої затримала кількох росіян. Влада вважали їх причетними до відмивання грошей на території країни. Всього звинувачення були пред'явлені 26 росіянам, серед них був і депутат Держдуми Владислав Рєзнік. За версією прокуратури, вони оформляли на фіктивні юрособи нерухомість, куплену на доходи від злочинної діяльності, в тому числі контрабанди наркотиків і зброї.
Однак в 2018 році всіх обвинувачених виправдали через нібито не достатньо доказів.