Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що в наступному році світовий попит на вугілля відновиться на тлі відродження глобальної економіки, а в США і Європі може спостерігатися перше збільшення споживання за кілька років.
Як повідомляє Bloomberg, попри глобальний зсув в бік економіки, заснованої на відновлюваних джерелах енергії, найбрудніше викопне паливо, схоже, збереже свою роль найбільшого джерела енергії у світі, хоча його частка знизиться до 35% у 2021 році з 36,5% у 2019.
Очікується, що використання вугілля у виробництві електроенергії в усьому світі в наступному році виросте на 2,8%, оскільки попит на електроенергію відновиться, особливо в Азії, йдеться у звіті МЕА по вугіллю за 2020 рік.
Протягом наступних п’яти років світовий попит, за прогнозами, «стабілізується» на рівні приблизно 7,4 млрд тонн, оскільки зниження в Європі і США компенсує будь-яке збільшення використання в Азії. Основними драйверами попиту на паливо як і раніше будуть Китай і Індія, які значною мірою залежать від палива у своєму енергетичному балансі.
Очікується, що попит на вугілля в ЄС трохи збільшиться вперше з 2012 року – на 3,5%. У США, за прогнозами, попит зросте вперше з 2014 року – на 11,1% в наступному році.
Нагадаємо: раніше МЕА спрогнозувало падіння світового споживання електроенергії на 2%в 2020 році, що є найбільш різким спадом з середини ХХ століття. Вугільна генерація в цьому році скоротиться на 5%, що стане найбільшим спадом за всю історію спостережень.