AstraZeneca подала заявку на схвалення своєї вакцини в ЄС

Європейське агентство з лікарських засобів пообіцяло, що оцінка відбудеться «якомога швидше»

фото www.flickr.com/photos/foto_db/50744465488

Шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca подала заявку на схвалення своєї вакцини проти коронавірусу в Європейське агентство з лікарських засобів (EMA). EMA оголосило, що оцінка вакцини відбудеться «якомога швидше».

«Висновок про дозвіл на продаж може бути видано до 29 січня під час засідання наукового комітету EMA з лікарських засобів для людини (CHMP) за умови, що представлені дані про якість, безпеку та ефективність вакцини досить надійні і повні і що будь-які додаткові інформація, необхідна для завершення оцінки, надаватиметься негайно», – йдеться у повідомленні пресслужби агентства.

Президент ЄК Урсула фон дер Ляєн привітала це оголошення як гарну новину.

«EMA оцінить безпеку і ефективність. Як тільки вакцина отримає позитивну наукову оцінку, ми будемо працювати на повну потужність, щоб дозволити її використання в Європі », – написала вона.

Поки що агентство провело попереднє випробування вакцини, яка після затвердження стане третьою доступною в ЄС вакциною для захисту від COVID-19.

Група розробила вакцину спільно з Оксфордським університетом. На відміну від вакцин від компанії Biontech і американської компанії Pfizer, а також від американської компанії Moderna, британо-шведський препарат не відноситься до так званих мРНК-вакцин.

Перспективний препарат AZD1222 створений на основі ослабленої версії вірусу застуди шимпанзе. Він містить генетичний матеріал з поверхневого білка, за допомогою якого патоген Sars-CoV-2 прикріплюється до клітин людини. Агент діє двома способами: вважається, що він сприяє утворенню специфічних антитіл, а також Т-лімфоцитів, які важливі для імунної системи.

На початку січня в ЄС дозволили використовувати вакцину від американської фармацевтичної компанії Moderna проти коронавірусу.

Як повідомлялось, 4 січня Великобританія розпочала використання вакцини AstraZeneca і Оксфордського університету. Великобританія стала першою країною, яка випустила в обіг цю вакцину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS