Великобританія може обмежити бізнес з Китаєм через утиски уйгурів

Підневільна праця уйгурів використовувалася при виробництві одягу від Adidas, Lacoste, H&M, Calvin Klein

фото DR

Глава британського МЗС Домінік Рааб заявив, що Великобританія може ввести обмеження на торгівлю з Китайською Народною Республікою через порушення прав уйгурів в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі (СУАР), де використовують їх підневільну працю. Раніше з цієї причини співпрацю з КНР обмежили США, пише Коммерсант.

Китай проводить репресивну політику щодо мусульман, які проживають в СУАР, зокрема, щодо уйгурів. Влада країни примусово відправляє їх на перенавчання і роботу на виробництвах, пояснюючи це тим, що іслам – чужорідна релігія, нав'язана ззовні.

Представники західних держав засуджують це. За даними ЗМІ та правозахисних організацій, підневільна праця уйгурів використовувалася при виробництві одягу від Adidas, Lacoste, H&M, Calvin Klein та інших світових компаній.

«Ми хочемо підтримувати конструктивні відносини з Китаєм і безустанно працюємо над тим, щоб цього добитися, проте ми не готові приносити в жертву наші цінності чи безпеку нашої країни. Ми продовжимо говорити те, що вважаємо правильним, і підкріплювати свої слова справою », – сказав Домінік Рааб під час виступу в британському парламенті.

«Пакет запропонованих урядом заходів допоможе переконатися, що ніякі британські організації, уряд чи приватний сектор, навмисно або ненавмисно, не отримують вигоду від порушень прав людини щодо уйгурів або інших меншин в Сіньцзяні і не сприяють їм», – заявив міністр.

З критикою китайської політики, що проводиться в Сіньцзяні, неодноразово виступала Австралія. У вересні 2020 року Австралійський інститут стратегічної політики опублікував дані про 380 таборів, побудованих в СУАР для уйгурів та інших мусульманських меншин з 2017 року. Серед діючих таборів в Сіньцзяні є як звичайні виправні установи загального режиму, так і укріплені в'язниці.

Нагадаємо, США додали в чорний список 11 китайських компаній, причетних до порушень прав уйгурів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS