США додали в чорний список 11 китайських компаній, причетних до порушень прав уйгурів
Серед компаній – підприємства з поставок деталей до «айфонів»

Міністерство торгівлі США додало в економічний чорний список 11 китайських компаній, причетних до порушень прав людини в західно-китайському регіоні Сіньцзян, де проживає народність уйгурів. Про це пише Reuters.
Цей крок позбавляє фірми можливості купувати компоненти у американських компаній. Китай пообіцяв вжити заходів для захисту прав своїх компаній.
Міністерство торгівлі заявило, що ці компанії були залучені в використання примусової праці уйгурів та інших мусульманських меншин.
Це вже третя група китайських компаній, додана в чорний список США. Пред цим ще 37 установ, компаній і організацій були додані в чорний список за причетність до репресій в Сіньцзяні.
«Пекін активно просуває згубну практику примусової праці, а також систему збору і аналізу ДНК з метою придушення своїх громадян», – заявив міністр торгівлі Уілбур Росс.
У Пекіні заявили, що Сполучені Штати намагаються витіснити з ринку китайські компанії під приводом захисту прав людини.
«Ми закликаємо США виправити свої помилки», – заявив представник МЗС Китаю Ван Веньбінь на прес-конференції у вівторок, додавши, що Китай вживе всіх необхідних заходів для захисту законних прав своїх компаній.
Компанії, додані в чорний список, включають Nanchang O-Film Tech, постачальника для iPhone від Apple, в якому в грудні 2017 року побував CEO Apple Тім Кук. Вона також є постачальником Amazon.com і Microsoft.
У список входять дві дочірні компанії Пекінського інституту геноміки, пов'язані з урядом Китаю, які нібито проводять примусовий збір ДНК.
Також додані KTK Group, яка виробляє більше 2000 продуктів для високошвидкісних поїздів, від електроніки до сидінь, і Tanyuan Technology, яка збирає алюмінієві композити, армовані графітом з високою теплопровідністю.
Ще одна компанія – Changji Esquel Textile, заснована Esquel Group, що виробляє одяг для компаній Ральфа Лорена, Томмі Хілфігера і Хьюго Босса.
Жодна з компаній поки що не прокоментувала цю ситуацію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].