У 2020 році в Україні зафіксовано 77 сім випадків застосування сили до журналістів

Найбільше нападів зафіксовано у київському регіоні

фото: nsju.org

В рамках «Індексу фізичної безпеки журналістів», який Національна спілка журналістів України (НСЖУ) проводить спільно з партнерськими організаціями, у 2020 році в Україні зафіксовано 77 сім випадків застосування сили до журналістів. Про це повідомляється на сайті спілки.

Загальна кількість постраждалих працівників медіа ще більша – 101, адже часто фіксуються напади на знімальні групи або групи журналістів.

«Нині в суспільстві немає розуміння суті професії й важливості місії, яку виконують журналісти. Цькування, свідоме залякування, грубе перешкоджання професійній діяльності для декого – своєрідна норма. І це робить професію журналіста небезпечною», – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Очільник спілки нагадує, що нерозкритими лишаються резонансні вбивства журналістів. Повністю відсутній прогрес у справі вбитого у 2019 році журналіста-розслідувача з Черкас Вадима Комарова.

У 2019 році трапилися 75 інцидентів застосування сили до журналістів, у яких постраждали 86 медійників.

Зростання випадків фізичної агресії щодо журналістів в НСЖУ насамперед пов’язують із психологічною напругою в суспільстві, викликаною запровадженими урядовими карантинними обмеженнями.

Антирейтинг проявів фізичної агресії до журналістів у 2020 році традиційно очолив київський регіон. У столиці та області – 26 випадків застосування сили до працівників ЗМІ. На другому місці – Одеська область (9 випадків), у Львівській і Харківській – по 6, у Дніпропетровській і Херсонській – по 5.

Стабільно високим лишається рівень фізичної агресії до жінок-журналісток: у 2020-му році постраждали 36 працівниць медіа (у 2019-му – 34).

Новою небезпечною темою є висвітлення дотримання в Україні карантинних обмежень. Таких випадків, коли порушники карантину нападали на представників ЗМІ, зафіксовано 14.

Представники поліції чи різних правоохоронних структур застосовували силу до медійників 6 разів, посадовці, депутати й чиновники – 4 рази. Один випадок відбувся із застосуванням зброї.

Раніше «Репортери без кордонів» повідомляли, що за 2020 рік у світі загинуло 50 журналістів через їхню професійну діяльність

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS