Депутати просять Зеленського присвоїти журналістці Рощиній звання Героя України

Депутати просять Зеленського присвоїти журналістці Рощиній звання Героя України

За відповідне звернення проголосували 246 депутатів

Депутати просять Зеленського присвоїти журналістці Рощиній звання Героя України
фото DR

14 травня українські законодавці підтримали звернення про присвоєння журналістці Вікторії Рощиній, яка загинула в російському полоні, звання Героя України, повідомляє «Суспільне».

За присвоєння Рощиній звання проголосували 246 депутатів. Тепер звернення має підписати президент Володимир Зеленський.

27-річна Вікторія Рощина зникла у серпні 2023 року під час репортажу з окупованих росією територій України. москва визнала, що вона перебувала в російському ув'язненні.

Її тіло було повернуто до України наприкінці лютого та помилково позначено як тіло «невпізнаного чоловіка». Пізніше судово-медична експертиза змогла ідентифікувати тіло як тіло Рощиної за допомогою аналізу ДНК.

За словами начальника департаменту війни Офісу генпрокурора Юрія Бєлоусова, на тілі Рощиної виявили численні ознаки катування й жорстокого поводження, зокрема садна і крововиливи на різних частинах тіла, зламане ребро. Також експерти побачили ймовірні ознаки застосування електроструму.

Українські чиновники підтвердили смерть Рощиної 10 жовтня 2024 року, але заявили, що обставини все ще розслідуються. росія стверджує, що Рощина померла 19 вересня 2024 року.

Нещодавнє масштабне розслідування ЗМІ показало, що тіло Рощини було повернуто з відсутніми органами. Були видалені мозок, очі, гортань – можливо, у спробі приховати сліди удушення.

«Медійна ініціатива за права людини», українська неурядова організація, повідомила, що Рощина утримувалася щонайменше у двох сумнозвісних російських в'язницях: виправній колонії №77 у Бердянську на окупованій Україні та слідчому ізоляторі №2 у російському Таганрозі.

Обидві установи відомі застосуванням тортур до ув'язнених.

Рощину також затримували у березні 2022 року на 10 днів співробітники ФСБ, коли вона виїжджала з Бердянська в напрямку Маріуполя. Як умову звільнення її змусили записати відео, в якому вона заявила, що російські війська врятували їй життя.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло