Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав достатніми підстави для прийняття до розгляду скарг України проти РФ за одинадцятьма пунктами у міждержавній справі щодо порушення прав людини у Криму. Про це повідомляє «Укрінформ», посилаючись на рішення ЄСПЛ від 14 січня.
«Суд вважає, що загалом були надані достатньо серйозні (sufficient prima facie) свідчення стосовно як «повторюваності дій», так і «офіційного схвального ставлення» до таких складових адміністративної практики», – заявили у ЄСПЛ.
Повідомляється про зникнення людей та недостатність ефективності розслідувань, як цього вимагає стаття 2 Європейської конвенції з прав людини.
Погане поводження та протиправне затримання, що підпадає під дію статей 3 і 5.
Поширення застосування російського законодавства на Крим. Відтак, кримські суди після 27 лютого 2014 року вже не були законними установами у розумінні статті 6.
Автоматичне надання російського громадянства та посягання на приватні помешкання, що є порушенням статті 8.
Переслідування та залякування релігійних лідерів, які не визнають РПЦ, напади на релігійні установи та конфіскація релігійної власності – стаття 9.
Заборона неросійських ЗМІ – стаття 10.
Заборона публічних зібрань та демонстрацій, а також залякування та свавільне затримання організаторів таких акцій – стаття 11.
Експропріація без компенсації власності громадян, а також приватних підприємств – згідно з протоколом 1 статті 1.
Придушення української мови у школах та переслідування україномовних дітей, що підпадає під розгляд за протоколом 1 статті 2.
Обмеження свободи пересування між Кримом і материковою Україною, що де-факто призвело до перетворення Росією адміністративного розмежування на кордон – протокол 4 статті 2.
ЄСПЛ окремо розгляне подану Україною скаргу відносно переслідування кримських татар, що може вважатися порушенням протоколу 4 статті 2 Європейської конвенції з прав людини.
Нагадаємо: 14 січня ЄСПЛ задовольнив скаргу Києва у справі України проти РФ про порушення прав людини у Криму.