ЄСПЛ задовольнив скаргу Києва у справі України проти РФ про порушення прав людини у Криму
Рішення супроводжуватиметься вироком на пізнішому етапі

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) більшістю голосів визнав скаргу України на Російську Федерацію про порушення прав людини у Криму «частково прийнятною» до розгляду по суті. Рішення супроводжуватиметься вироком на пізнішому етапі. Про це йдеться у пресрелізі суду.
Справа стосується позиції України щодо застосування Російською Федерацією «адміністративної практики», яка призвела до порушення з боку РФ Європейської конвенції з прав людини.
«Український уряд стверджує, що РФ із 27 лютого 2014 року здійснює ефективний контроль над АР Крим та містом Севастополем, які є невід’ємними частинами України. Здійснення такої юрисдикції над ситуацією (Росією у Криму – ред.) призвело до численних порушень Конвенції. Уряд вважає, що ці порушення стали результатом загальної адміністративної діяльності з боку Російської Федерації», – пояснили суть справи у ЄСПЛ.
Міністр юстиції Денис Малюська розцінив перехід до розгляду Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) по суті справи України проти РФ щодо окупації півострова Крим як проміжну перемогу в серії справ України проти Росії в цьому суді.
«Перемога! Перша проміжна перемога у серії справ України проти Росії у Європейському суді з прав людини! Сьогодні ЄСПЛ оголосив рішення, яким визнав прийнятною справу Україна проти Росії (щодо Криму) та перейшов до розгляду справи по суті», – написав Малюська на своїй сторінці у фейсбуці.
За його словами, у справі є декілька важливих аспектів: юридичний, комунікаційний і в протидії гібридній агресії РФ.
«Юридичний: ми крок за кроком доводимо судовими рішеннями факти агресії та злочинної поведінки Російської Федерації на території нашої держави. Рішення судів – це не політичні заяви. Рано чи пізно такі рішення матимуть юридичні наслідки для топ-чиновників країни-агресора. Комунікаційний: і ми, і Рада Європи даємо потужний меседж, Крим залишається у наших пріоритетах, ми все пам’ятаємо і будемо доганяти усіх причетних», – написав міністр.
Він також зазначив, що рішення ЄСПЛ є потужним юридичним ударом по міфології, яку використовує РФ у гібридній війні. «У протидії гібридної війні Росія підтримує міф про «мирне» та «правомірне» «приєднання» Криму. Міф, звичайно, у першу чергу для їх внутрішнього користування. Але вони намагаються просувати його і на міжнародній арені... Крим – це історія збройної агресії та грубих порушень прав людини, а не «референдуму» та «мирного волевиявлення», – наголосив Малюська.
У Суді нагадали, що ця справа – Україна проти Росії – сформована із двох позовів: від 13 березня 2014 року і 26 серпня 2015 року – та стосується подій у Криму і на сході України. 11 червня 2018 року ці два позови були об’єднані у нову справу Україна v. Росія (щодо Криму).
Окрім міждержавних справ, порушених Україною проти РФ у ЄСПЛ, у Суді розглядається понад 7 000 індивідуальних позовів, які стосуються російської окупації Криму, збройної агресії на сході України, а також подій в Азовському морі.
Як повідомлялося раніше, в окупованому Криму пересохло водосховище, яке забезпечувало водою жителів Сімферополя.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].