Радник Байдена пропонує призупинити санкції проти «Північного потоку 2»

Бернс заявив, що потрібні «спокійні» переговори між всіма сторонами, Берлін не проти

фото Nord Stream 2

Дія американських санкцій проти газопроводу «Північний потік-2», як і будівництво проекту, слід призупинити, щоб спокійно провести переговори між США і залученими в проект країнами, вважає радник обраного президента США Джо Байдена Ніколас Бернс. Про це він заявив в інтервʼю газеті Handelsblatt, передає РБК.

«Європейці повинні зупинити будівництво «Північного потоку 2», а американці – призупинити дію санкцій. Це дасть новій адміністрації США можливість конфіденційно і спокійно поговорити з урядом Німеччини та іншими залученими країнами», – сказав Бернс.

До цього в п'ятницю про те, що Німеччина зацікавлена в переговорах з новою адміністрацією США щодо «Північного потоку 2», заявив міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас в ході прес-конференції.

«Звісно, ми сильно зацікавлені в обговоренні з новою адміністрацією у Вашингтоні теми «Північного потоку 2», – зазначив міністр.

Він також зазначив, що в грудні, коли приймалося рішення про санкції проти проекту, в Вашингтоні пообіцяли провести консультації на урядовому рівні перед введенням нових обмежень.

«Ми розцінюємо це як позитивне рішення і хочемо, як тільки нова адміністрація почне виконувати свої обов'язки, обговорити цю тему з колегами у Вашингтоні», – підкреслив Маас.

У листопаді джерело Business Insider в дипломатичних колах Німеччини заявило, що є дуже мало підстав очікувати, що Байден зніме санкції з «Північного потоку-2», коли вступить на посаду.

У 2016 році, коли Байден був віце-президентом США за попередньої адміністрації, він заявляв, що «Північний потік 2» – погана угода для Європи.

«Жодна з країн не повинна використовувати енергію в якості зброї», – пояснював він тоді.

Між тим Bloomberg повідомив, що оператор проєкту газопроводу «Північний потік 2» планує завершити капітальне будівництво однієї з двох гілок в першому півріччі 2021 року попри санкції США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS