Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Одна з гілок «Північного потоку – 2» буде завершена в червні – Bloomberg

Одна з гілок «Північного потоку – 2» буде завершена в червні – Bloomberg

Експерти вважають, що на заваді цьому можуть стати погодні умови та подальші обмеження з боку США

Одна з гілок «Північного потоку – 2» буде завершена в червні – Bloomberg
фото www.nord-stream2.com

Оператор проєкту газопроводу «Північний потік – 2» планує завершити капітальне будівництво однієї з двох гілок в першому півріччі 2021 року попри санкції США. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на графік робіт, яке агентство має у своєму розпорядженні.

Будівництво 2,6-кілометрової ділянки в водах Німеччини відновилося і було завершено в минулому місяці на тлі ризиків посилення обмежень США.

Нові роботи з прокладання в данських водах почнуться приблизно в другій половині січня. Згідно з документом, трубоукладальне судно Fortuna завершить роботи на цій ділянці до середини останнього тижня травня, а потім почне роботу в водах Німеччини, а будівництво загалом завершиться до червня.

Хоча передбачувана швидкість укладання трубопроводу судном Fortuna становить 0,4 км в день, завершення першої лінії може зайняти більше часу, оскільки це залежить від результатів буріння та погодних умов, додає агентство.

За словами Матеуша Кубяка, старшого аналітика варшавської консалтингової компанії Esperis, цей графік «не є гарантією» того, що одна з ліній Nord Stream 2 буде запущена в другій половині 2021 року.

«Спочатку нам потрібно подивитися, чи можна добудувати трубопровід», – сказав він, пославшись на складні погодні умови і обмеження США.

«Друге питання – це введення в експлуатацію та сертифікація лінії, поки неясно, чи підготував Nord Stream 2 альтернативний план для цього», – сказав Кубяк.

Раніше в цьому місяці норвезька компанія Det Norske Veritas Holdings AS приступила до реалізації плану зі згортання своєї підтримки сертифікації «Північного потоку – 2» після того, як США додали додаткові санкції щодо проєкту вартістю 9,5 млрд євро ($11,5 млрд).

Залишається неясним, коли Nord Stream 2 AG планує побудувати другу лінію газопроводу, яка буде працювати паралельно з першою з такою ж потужністю.

«Я вважаю, що «Північний потік 2» зараз зосереджений на завершенні тільки однієї з двох ниток, і причина може бути в тому, що інше судно«Академік Черський», все ще не готове до запуску», - сказав Кубяк.

Будівництво газопроводу протяжністю 1230 км, по якому російський природний газ буде поставлятися в Німеччину, було зупинено через санкції США в грудні 2019 року. Та той момент залишалось прокласти ще 160 км трубопроводу.

Як повідомлялось, днями стало відомо, що  від участі в завершенні проєкту російсько-німецького газопроводу «Північний потік – 2» під тиском санкцій США відмовилась ще одна європейська компанія – данська консалтингова інжинірингова фірма Rambøll.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті