Ізраїльський стартап випустив батареї для електромобілів, які заряджаються за 5 хвилин

Таким чином, час на зарядку авто зрівняється з заправкою машин на бензині

Фото StoreDot

Ізраїльська компанія StoreDot випустила першу партію розроблених нею акумуляторів для автомобілів, на повне зарядження яких потрібно всього п'ять хвилин. Про це повідомляє прес-служба компанії, на яку посилається Forbes.

Батареї були зроблені компанією EVE Energy в Китаї на стандартних виробничих лініях, які використовують для складання літій-іонних акумуляторів.

Головна відмінність розробки StoreDot – в заміні графіту, який використовується в більшості сучасних батарей, на металоїдні наночастинки. За словами представника компанії, це вирішує проблеми з безпекою, терміном служби і розбуханням акумуляторів – основними перешкодами на шляху до швидкого зарядження батарей. За словами глави стартапу Дорона Маєрсдорфа, протягом року компанія планує випустити ще один зразок – і цього разу змінить графіт на дешевший кремній.

У розмові з The Guardian Маєрсдорф зазначив, що сьогодні головний бар'єр для повсюдного поширення електромобілів – не їхня вартість, а занепокоєння, пов'язане з відстанню, на яку вистачить одного заряду батареї.

«Ви або боїтеся застрягти на шосе, або вам доведеться дві години висиджувати на зарядній станції. Але якщо водій електрокара витратить на заправку стільки ж часу, скільки й водій машини на бензині, це занепокоєння зникає», – пояснив гендиректор StoreDot. За його словами, вартість цих батарей в майбутньому буде не вищою за ціну представлених на ринку стандартних літій-іонних акумуляторів.

На даний момент для зарядження батарей StoreDot за п'ять хвилин необхідні спеціальні потужніші зарядні пристрої, пише The Guardian.

Однак вже до 2025 року власники електромобілів зможуть заряджати розроблені стартапом акумулятори, використовуючи доступну інфраструктуру, а цього заряду буде вистачати на 160 км шляху.

Раніше повідомлялося, що British Petroleum вкладе $20 млн у виробництво супершвидкої зарядки для електромобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS