Третина людей, які перехворіли на COVID, знову потрапляють до лікарні протягом 5 місяців – дослідження

Кожна восьма людина, яку госпіталізують з коронавірусною інфекцією, помирає

фото www.flickr.com/photos/27136936@N04/50761270467/

Близько третини коронавірусних пацієнтів першої хвилі, які були виписані з лікарень, знову поверталися в них протягом п'яти місяців, а кожен восьмий – помирав. Про це йдеться в спільному дослідженні Лестерського університету і Національного бюро статистики (ONS), передає The Telegraph.

Дослідження показало, що у багатьох людей, які пережили важкий перебіг COVID-19, розвиваються проблеми з серцем, діабет і хронічні захворювання печінки і нирок.

З 47 780 осіб, виписаних з лікарні в ході першої хвилі, 29,4% були повторно госпіталізовані протягом 140 днів, а 12,3% від загального числа померли. Поточна точка відліку для реєстрації смертей від коронавірусу – 28 днів після позитивного тесту, тому це може означати, що в статистику смертей від коронавірусу слід включити ще тисячі осіб.

Дослідники закликали до термінового спостереження за людьми, виписаними з лікарні.

Камлеш Кхунті, професор кафедри діабету і судинної медицини в Лестерському університеті назвав це дослідження, автором якого він є, «найбільшим дослідженням людей, виписаних з лікарень після госпіталізації з COVID».

«Людей виписують, вони йдуть додому, отримують довгострокові ефекти, повертаються і помирають. Ми бачимо, що майже 30% були повторно госпіталізовані, а це дуже багато людей. Цифри настільки великі. Суть в тому, що нам дійсно потрібно підготуватися до тривалого COVID. Спостерігати за цими пацієнтами - величезне завдання, і в цей момент NHS (Національна служба охорони здоров’я Великобританії – ред.) необхідно організувати якийсь моніторинг», – зазначив він.

Дослідження показало, що ймовірність повторної госпіталізації і смерті у тих, хто одужав від COVID протягом 140 днів була майже в три з половиною рази вищою, ніж в інших амбулаторних пацієнтів.

Професор Кхунті сказав, що його команда була здивована, виявивши, що багато людей повертаються з новими діагнозами, і у багатьох з них розвинулися проблеми з серцем, нирками і печінкою, а також діабет.

«Ми не знаємо, чи це відбувається тому, що COVID знищив бета-клітини, які виробляють інсулін, і ви захворіли на діабет 1 типу, або ж він викликає резистентність до інсуліну, і у вас розвивається тип 2, але ми бачимо ці дивовижні нові діагнози діабету», - сказав він.

«Ми бачили дослідження, в яких люди, які одужали від COVID, проходили сканування МРС (магнітно-резонансної спектроскопії), і у них виявили проблеми з серцем і печінкою», – додав він.

Видання зазначає, що нове дослідження ще не пройшло експертну оцінку і наразі доступний лише препринт публікації. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS