Правозахисники закликали Байдена заборонити технологію розпізнавання облич

Нового президента закликають захистити споживачів від технологічних гігантів

фото Shutterstock

Організації з захисту цифрових прав закликають нового президента США Джо Байдена і законодавців обмежити вплив технологічних компаній і захистити приватне життя споживачів в Інтернеті, передає Голос Америки.

Правозахисні організації хочуть, щоб Байден вже в перший день на посаді президента заборонив технології розпізнавання облич, які, на думку критиків, ведуть до дискримінації поліції стосовно громадян. Байдена також закликають не включати до складу своєї адміністрації людей з великими зв'язками з технологічними компаніями.

«Ми дуже сподіваємося на те, що обраний президент скористається можливістю очолити роботу щодо захисту приватного життя та притягне до відповідальності технологічні компанії, які зловживають втручанням у приватне життя», – заявила Джейн Чанг, адвокат організації із захисту споживачів Public Citizen.

«Нам потрібно, щоб регулятори захищали споживачів, працівників і спільноти людей з небілим кольором шкіри від хижацького спостереження і порочних практик в сфері захисту приватного життя, і щоб вони представляли інтереси людей, а не корпорацій», – додала вона.

Напруга в цій сфері посилюється на тлі зломів даних і дискомфорту в суспільстві з приводу того, як збирається і використовується інформація. Американські регулятори наклали великі штрафи на Facebook і YouTube за порушення законів про захист приватного життя.

Public Citizen і десять інших американських організацій, що займаються захистом цифрових прав і питаннями расової справедливості, також хочуть, щоб нова адміністрація створила незалежне Управління із захисту даних і підтримала федеральний закон про захист приватного життя в перші 100 днів Байдена на посаді.

Як повідомлялося, впливова антимонопольна група American Economic Liberties Project радить Байдену розширити антимонопольні розслідування щодо таких IT-гігантів, як Google і Facebook.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS